piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Komórka Audytu Wewnętrznego

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Komórka Audytu Wewnętrznego Odpowiedz na: Komórka Audytu Wewnętrznego

#2713
alkman
Uczestnik

Bardzo dobrze lukebor że się nie zgadzasz z moją poprzednią wypowiedzią.
Ustawa o FP nie reguluje kwestii liczebności audytorów, określa natomiast, kim jest audytor wewnętrzny (art. 35e ust. 1), kto może zostać audytorem wewnętrznym (art. 35k) i co to jest audyt wewnętrzny (art. 35c ust. 1). Krótko mówiąc AW to osoba zatrudniona jako AW i wykonująca zadania określone w ustawie i nie ma mowy o stopniowaniu zawodu. Tyle w kwestii mojej poprzedniej wypowiedzi, na którą pozwoliłem sobie z okazji nadchodzących licznych dni wolnych od pracy.
Wracając do wątku głównego to:
Ustawa o FP nie reguluje pojęć „bezpośredniej podległości” i „organizacyjnej odrębności”, którymi posługuje się w art. 35e ust.3. Pozostawiając w ramach zdrowego rozsądku ich interpretację kierownikom jednostek. A skoro kwestia jest nieuregulowana to jak słusznie zauważył kliper „ostatnie zdanie w zakresie zorganizowania aw należy do kierownika jednostki”. Zatem Sebastianie, skoro kierownik twojej jednostki tak postanowił, to kierownik komórki audytu wewnętrznego ma prawo wystawiać ci ocenę okresową itd.