piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Obszary audytu w służbie zdrowia

Home Forum Sektory Służba zdrowia Obszary audytu w służbie zdrowia Odpowiedz na: Obszary audytu w służbie zdrowia

#4143
mir
Uczestnik

Szarob prezentując materiał zaznaczyłam metodologie opracowania tj obszar – elementy obszaru. Spisując pewne zdarzenia łatwiej mi potem wydzielć czynniki ryzyka i sporządzać analizę .
Co do obszaru usług położniczych – opisałam je w innym ujęci tzn. wyselekcjonowałam grupę i wskazałam podział, a przez to rożnorodności wpodejsciu do procesu pielęgnowania kobiet. W zestawieniu czynności położniczych mozna wydzielić czynnosci wspólne zw. pielęgnowanie podstawowe (pomiar RR, temperatury…) i pielegnowanie specjalistyczne w odniesieniu do danej jednostki chorobowej. ( Ten podział także dotyczy świadczen lekarskich i pielęgniarskich – np opieka nad pacjentem z zapaleniem płuc i z zapaleniem wątroby ma pewne czynności wspólne, ale inne jest podejście do zbierania wywiadu, badania, diagnozowania, leczenia,opieki, diety pielęgnacji, obserwacji , zaleceń itp. Podobnie z pielęgnacja pacjentki po porodzie drogami natury, gdzie zaistniała potrzeba nacięcia krocza pacjentki, rana powstaje także przy cięciu cesarskim. Pewne parametry obserwacji i pielegnacji są wspólne, ale sa także specyficzne.
Co do celu np. I.ocena jakości świadczonych usług, II organizacja usług, III prawidłowość wydatkowania środków pieniężnych na usługi.

Przy okazji odpowiem na pytania związane z zapisami BHP w dwóch obszarach ( jakości i ochrony i bezpieczeństwa).
Uszczególawiając Obszar ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ
Zintegrowany system zarządzania jakością – PN – EN ISO 9001 : 2001,
BHP – PN- N 18001: 2004
Środowisko – PN – EN ISO 14001:1998,

OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO zawiera obszar BHP, ale sposób oceny jest zupełnie inny.

Proponowałam by wystąpić do Adminu o przygotowanie zakładki umozliwiajacej sporządzenie placówek zoz, w której są zatrudnieni audytorzy.

Miłego dnia