sobota, 27 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kontrola na umowę o dzieło

Home Forum Sektory Samorządy Kontrola na umowę o dzieło Odpowiedz na: Kontrola na umowę o dzieło

#4793
slaw
Uczestnik

Jestem również audytorem zatrudnionym w powiecie. Miałem podobną sytuację. Jedna z gmin poprosiła mnie o kontrolę podległej sobie jednostki oświatowej. Już miałem prawi podpisaną umowę o dzieło (treść tej umowy konsultowałem z naszym radcą prawnym). Gdy poszedłem do Starsty z podaniem o urlop to również powiedziałem mu, że będę taka kontrolę przeprowadzał. Okazało sie, czego nie powiedział mi wójt gminy ani skarbnik, że w jednostce tej nigdy nieprzeprowadzano kontroli jak również dyrektor tej jednostki (radny Powiatowy – powiat ościenny mojemu) traktuje tę jednostkę jak sowją własnośc i ma głęboko gdzieś większość przepisów. Czyli z pewnościa byłoby zawiadomienie do Rzecznika RIO jak również było duże prawdopodobieństwo zgłoszenia do prokuratury. Dlaczego o tym piszę. Ano po to abyś dokładnie przeanalizowała wszystkie za i przeciw. Jeżeli będzie bałagan w jednostkach to zgodnie z tym co powiedział mi radca nie unikne kontaktu z RIO, prokuraturą i radą tej gminy. zacznie się szukanie haków na podważenie kompetencji kontrolującego itd.