piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: magazyn

Home Forum Sektory Służba zdrowia magazyn Odpowiedz na: magazyn

#5397
mir
Uczestnik

W swojej pracy zwróciłam uwage na rodzaje funkcjonujacych magazynów, zasady zakupów, odbioru,przyjęcia, składowania i wydawania materiałów, dokumentowania przyjęcia i wydawania i obiegu dokumentów finanosow – księgowych, obrotu magazynowego i ewidencji zapasów, inwentaryzację, kontrole gospodarki materiałowej i magazynowej.
Ponadto 1) analizowałam zadania i obowiązki pracodawcy, obowiązki pracownika wynikające z wewnetrznych przepisów prawnych, odpowiedzialność pracowników ( uwagę nalezy zwrócic na odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi, odpowiedzialności w oddziałach bez względu na wartość, w większości jest nie dopracowana i odwołuje sie do odpowiedzialnosci materialnej dotyczącej wszsytkich pracowników).
2) Klasyfikacja wyrobów pozwoliła mi na przeglądu struktury gospodarki magazynowej, ocene systemu komputerowego. zwróć uwage na magazynki przerobu zwłaszcza medycznych środków technicznych, z uwagą nalezy przyjrzeć sie istniejącym depozytom.
3) Naturalnie zamówienia publiczne – zakupy poza umowami,
4) Koszty globalne i wybranego asortymentu, magazynowania. Nie pomiń finansowania programów środków technicznych z MZ i NFZ. Przepisy prawne ustawa o zoz, Prawo farmaceutyczne, inne tj. Dz.U.2001.148.1663; Dz.U.2001.126.1382; Dz.U.2004.93.896; Dz.U 2004.100.1027; Dz.U.2004.100.1027; Dz.U.2005.200.1660; Prawo zamówień Publicznych, Ustawa o rachunkowości . Powodzenia