piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: I po egzaminie…..

Home Forum Egzaminy egzaminy I po egzaminie….. Odpowiedz na: I po egzaminie…..

#5832
mrek
Uczestnik

Prawdę mówiąc nigdy nie myślałem,że zamieszczę jakąkolwiek wypowiedź na tym forum, zważywszy na jakość większości wypowiedzi, ale… no właśnie tym razem dotknięta została kwestia, która boli mnie szczególnie. Chodzi mi o poziom wiedzy niektórych z audytorów, czy też kandydatów do tego zawodu. Zastanawiam się czasem czy niektórzy z was znają się na czymkolwiek poza Standardami. Przyznam, że mam spore doświadczenie, a swojego egzaminu już nawet nie pamiętam. Nie ma zresztą czego wspominać…, kilka pytań i zadanie nie związane zupełnie z później wykonywaną pracą. Pamiętam za to dokładnie każde zadanie przeprowadzone przez mnie i to ile wysiłku włożyłem w tę pracę. Ale opłaciło się…, sam w chwili obecnej zatrudniam Audytorów w swojej jednostce, zawsze jednak zwracając uwagę na umiejętności…, robię szczegółowe testy oparte na konkretnych problemach, przypadkach. Zawsze są to zadania z księgowości lub funduszy, zawsze sprawdzam umiejętność analizowania i formułowania myśli. Nie ma łatwo – samo zaświadczenie o zdanym egzaminie na pewno nie wystarczy. I na koniec jeszcze jedno…, jak popracujecie trochę zobaczycie jak trudno jest zdobyć środki na rzeczoznawcę i jak potrafi zareagować kierownik jednostki, który dokładnie wie ile płaci za waszą pracę. Pozdrawiam wszystkich.