piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: I po egzaminie…..

Home Forum Egzaminy egzaminy I po egzaminie….. Odpowiedz na: I po egzaminie…..

#5997
kules
Uczestnik

„krytyka ze strony księgowych” no tak
nie wiem czy zauważyliście dlaczego duża część z tych skarbników itp. krytykuje audyt (bo oni tak na prawdę audyt krytykują a nie konkretnego audytora)
ja zauważyłem że w mojej okolicy powodem jest poczucie zagrożenia ze strony audytu – księgowi nie wiedzą często czym jest audyt i postrzegają go jako kontrolę wewnętrzną, która będzie głównie badała rachunki i finanse – czyli ich (w poprzednich zapisach ustawy i rozporządzenia te właśnie zadania były wymienione jako pierwsze i przez to osobom wrażliwym wydawały się dominujące). Dlatego próbują często, tak na wszelki wypadek, zdyskredytować audyt dla zapewnienia sobie lepszej pozycji wyjściowej w ewentualnej późniejszej konfrontacji przed szefem w wyniku prowadzonych audytów.

Nie wszędzie tak jest, ale często jest to jeden z powodów animozji między finansami a audytem. 🙂

ja staram się od początku i na każdym kroku wpajać do głowy, że nie jesteśmy wrogami, a wręcz odwrotnie i myślę że to dobra droga

niektórzy księgowi też nie są aniołkami i mają niestety czasami tendencję do ignoranctwa w zakresie wiedzy innej niż rachunkowość

niedługo weekend, ładnej pogody i miłego wypoczynku życzę, również tym co są w trakcie egzaminu