wtorek, 13 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Pełnomocnictwo dla osoby zastępującej dyrektora

Home Forum Sektory Samorządy Pełnomocnictwo dla osoby zastępującej dyrektora Odpowiedz na: Pełnomocnictwo dla osoby zastępującej dyrektora

#6213
miszaw
Uczestnik

Mam pewne wątpliwości jezeli chodzi o dyrektorów szkół w powiecie.
W ustawie o samorządzie powiatowym nie ma niestety tak jasno zdefiniowanego obowiązku udzielenia dyrektorom jednostek organizacyjnych przez zarząd pełnomocnictwa ja w przypadku gminy. Natomiast w ustawie o oświacie w art. 3 ust. 1 pkt 5 jest napisane, ze dyrektor szkoły dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły lub placówki zaopiniowanym przez radę szkoły lub placówki i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłowe wykorzystanie, a także może organizować administracyjną, finansową i gospodarczą obsługę szkoły lub placówki.
Czy w takim wypadku udzielenie pełnomocnictwa dyrektorowi lub osobie zastępującej jest zasadne i konieczne?
Jest to dziwna sytuacja, ponieważ w dyrektor szkoły podstawowej lub gimnazjum musi mieć takie upoważnienie (art. 47 ust. 1 ustawy o samorządie gminnym), a dyr. szkoły średniej już nie ❓
Bardz prosze o odpowiedź.
Pzdrawiam Michał