piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Fundusz Pracy

Home Forum Sektory Samorządy Fundusz Pracy Odpowiedz na: Fundusz Pracy

#6729
romb
Uczestnik

Zgadza się, poza tym dysponent Funduszu Pracy, którym jest aktualnie minister Pracy przekazuje urzędom pracy środki na wypłatę zasiłków i innych świadczeń obligatoryjnych do wysokości zgłaszanych potrzeb, a na aktywizację zawodową i inne fakultatywne zadania w zakresie promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia wg algorytmu. Kierunki wykorzystania tych środków ustala starosta po zasięgnieciu opinii pow.rady zatrudnienia. U mnie starosta powołal dodatkowo komisję d/s oceny wniosków składanych przez pracodawców o sfinansowanie niektórych instrumentów rynku pracy ( staże, przygotowania zawodowe, prace interwencyjne, itp)
Osobiście uważam tę komisję za dobre rozwiązanie, ponieważ wprowadza ona obok profesjonalnego spojrzenia na efektywność wykorzystania środków jeszcze element kontrolny.Do sposobu działania i efektów działania komisji nie miałem praktycznie zatrzeżeń. Natomiast proponuję zwrócić uwagę na przestrzeganie kompletności wniosków składanych przez pracodawców, bo u mnie pozostawiała ona nieco do życzenia.Również plany szkoleń, ich realizacja ( kopletnośc dokumentacji ze szkoleń i prowadzenie kontroli przebiegu przez urząd) i obowiążek upowszechniania półrocznych planów szkolenia.Pozdrawiam.