piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: czas pracy a urlop

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna czas pracy a urlop Odpowiedz na: czas pracy a urlop

#9050
k-asiek
Uczestnik

Ja poprzednio pracowałam w jednostce, w której praca buła na dwie zmiany p[o 12godzin. Po wielu ustaleniach z IP dowiedziałam się, że bez względu na system pracy dzień urlopu ma 8 godzin, ponieważ tylko podczas czynnej pracy mozna mieć nadliczbowe godz. Dlatego za dni urlopu musisz liczyć po 8 godz (a nie 12).Jesli chodzi o rozliczanie czasu pracy, to wyliczasz normatywny czas pracy w twoim przypadku 3 mczy (sumując dni robocze w m-cu x 8 godz) i to jest norma do wypracowania. Potem liczysz dni pracy ludzi po ile tam mieli godzin i kazde godziny z 3 m-cy ponad normatywny czas są godzibnami nadliczbowymi. W okresie 3 m-cznym tych godzin wychodzi znacznie mniej niż w systemie m-cznym. Jesli chodzi o urlopy to po wyliczeniu czasu normatywnego za dany okres odejmujesz od niej godziny urlopu lub innej usprawiedliwionej nieobecności i wtedy wyjdzie ci czas normatywny na dany okres. Jesli nie zrozumiałaś to napisz, przedstawię ci to na przykładowych wyliczeniach.