sobota, 27 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Doradcze 5% kontroli wydatków

Home Forum Sektory Samorządy Doradcze 5% kontroli wydatków Odpowiedz na: Doradcze 5% kontroli wydatków

#9321
jadtra
Uczestnik

Cześć wszystkim Nie mogłam otworzyć strony audyt. net – awaria.
Uzyskałam dużo informacji 😀 Bardzo dziękuje.
Podlegam pod RIO łódzkie. Może ktoś ma interpretację lub wykłądnie, w tym zakresie, z łódzkiego RIO

Do „elka” – w jekiej jesteś jsfp – np Miasto -urząd miasta . Pytam, bo podoba mi się twoje podejście do realizacji zadań : audyt i kontrola.
Jestem po rozmowie z szefem i zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu. Podpowiedz więcej jak ta organizacja u Ciebie wygląda , postarałabym sie do niej dopasować.
Mam dostęp do Sekcji Materiały (podaję informacyjnie).
Zrozumiałam że:
1. w regulaminie jakim np.Kontroli i audytu masz uregulowane zapisaną taką formę kontroli . ❓
2. masz arkusz ustaleń : nie wiem o jakie chodzi czy np. procedury kontroli i obiegu dokumentów, zasady (polityki) rachunkowości, instrukcje inwentaryzacji , regulamin organizacyjny czy statut dot. kazdej jedn. organizacyjnej (lub badanej) z wyszczególnieniem nazwy daty obowiązywania itd
3. kierownicy lub księgowe wypełniają je i dostarczają wymienione przepisy,
4. pobierana jest próba do kontroli w każdej z 40 jednostek, tak aby było zbadane 5 % wydatków danej jednostki? Dokumenty do wyboru, próby są do ciebie dostarczanę, wybrana jest próba do badania (albo całość oddajecie po badaniu albo próba zostaje do badania reszta do zwrotu, a próba do zwrotu po badaniu ❓ )
Czy to tak przebiega?
Kto bada dokumentacje :kontroler, audytor, czy razem ? – chodzi o organizację