środa, 14 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Audyt zamówień poniżej 6.000 euro

Home Forum Sektory Samorządy Audyt zamówień poniżej 6.000 euro Odpowiedz na: Audyt zamówień poniżej 6.000 euro

#9341
Anonim
Nieaktywny

Witam
Mam pytanko w tym samym temacie.
Jeżeli zamawiający podpisał umowę na podstawie art. 4 pkt 8 PZP (poza ustawą) na kwotę w zasadzie 200 zł niższą niż 6.000 euro, a było to zamówienie na roboty budowlane – jak to potraktować? Tak się zastanawiałam, że roboty budowlane są taką sferą, że trzeba za każdym razem przewidywać, że coś się może stać (zwłaszcza w starym budynku) i trzeba będzie dopłacać. Tymczasem umowa zlecenia podpisana jest na kwotę prawie graniczną i nie ma żadnej możliwości ruchu. Czy jest to nienależyta staranność zamawiającego przy szacowaniu zamówienia? Nie da się wszystkiego przewidzieć.
W mojej jednostce w takich sytuacjach wypisywano kolejne zlecenie na podst art.4 pkt 8 PZP, co moim zdaniem nie jest zbyt trafnym rozwiązaniem.

Co o tym myśliecie i jakie rozwiązania są w waszych jednostkach?
Pozdrawiam