piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Audyt zamówień poniżej 6.000 euro

Home Forum Sektory Samorządy Audyt zamówień poniżej 6.000 euro Odpowiedz na: Audyt zamówień poniżej 6.000 euro

#9452
k-asiek
Uczestnik

Jakby nie wiedzieli, czyli moim zdaniem zawidło planowanie robót drogowych. Poza tym wartość tych prac dodatkowych135.000zł, przy 615000 głownego zamówienia.
PZP dopuszcza zmanę treści umowy ale tylko w przypadku jw. Natmiast potrzeba zatoki dla autobusu, czy też zrobienie chodnika (w protokole konieczności napisano że mieszkańcy z tym wystapili i wpłacili na poczet robót 6.000zl) Nie wiem jak do tego podejść, coś co nie można przeiwdzieć to wg mnie gdy okaże się że np w budynku po zwaleniu tynku okaże się że trzeba zburzyć ściany bo się nie nadają, albo pogoda nawaliła idt. Ale co ze zrobieniem zatoki albo chodnika to można było to chyba zaplanować? Jeśli zakres robót zwiększano aneksem wartość całej inwestycji była uwzględniona w protokole końcowym , natomiast umowa na roboty dodatkowe (zawierana ot tak z tym wykonawcą co wygrał przetarg, pod nowym numerem itd) jej wartość nie jest ujmowana w protokole końcowym inwestycji. Czyli wygląda to jakby odrębna robota . kurcze nie wiem jak do tego podejść. Poza tym u mnie aneksowanie umów czy umowy dodatkowe są nagminne.