piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: szkolenia dla kierowników jsfp

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW szkolenia dla kierowników jsfp Odpowiedz na: szkolenia dla kierowników jsfp

#960
baziap
Uczestnik

miałam ostatnio przyjemnosć uczestniczenia w jednym ze spotkań dla kierowników jsfp. Audytorzy na tym spotkaniu byli mile widziani (potwierdziłam wcześniej w MF czy można na spotkanie wybrać się z kierownikiem jednostki). Niestety samych kierowników było jak na lekrastwo- większość osób to były zastępstwa. Często nie wynikało to wcale z gorącego okresu urlopowego lecz z wagi jaką przypisywali kierownicy tym spotkaniom.
Oczekiwałam, że spotkanie poprowadzi osoba znająca realia naszego kraju, a tu pierwsza niespodzianka – spotkanie prowadził obcokrajowiec (wykład). Zabrakło niestety „podania na tacy” przykładów jak można owego audytora „wykorzystać” w jednostce. Końcowe pytania z sali stanowiły niestety dowód, ze po spotkaniu nadal jego uczestnicy nie zrozumieli do końca zadań audytora jakie ma on w jednostce spełniać, nie zrozumieli korzyści jakie może przynieść jego praca. Osoba, której w spotkaniu towarzyszyłam także miała „mieszane uczucia” po spotkaniu i raczej nie czuła się bardziej zmotywowana do prowadzenia audytu w jednostce, a ja naprawdę na to liczyłam…
Sama idea spotkań jest niewątpliwie słuszna i bardzo mi się podoba ale być moze trzeba spróbować podejść do jej realizacji z punktu widzenia naszych pzrełożonych.
Życzę gorąco powodzenia w organizowaniu kolejnych spotkań i oby argumenty na nich przedstawiane były przekonujace dla kierowników jsfp.
😛