piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: audyt w szkole

Home Forum Sektory Samorządy audyt w szkole Odpowiedz na: audyt w szkole

#9890
k-asiek
Uczestnik

Czyli na dzień dobry muszę zapytać dyrektora czy i kiedy byli w kierunku kwalifikacji nauczycieli sprawdzani przez kuratorium. Jesli tak to obejrzę ich uwagi i ewentualnie sprawdzę czy zostały w jakiś sposób rozwiązane. Jeśli nie, podejmę się tego zadania sama. I znów jest problem. 🙄 MEN wydało rozporządzenie w sprawie wymaganych kwalifikacji naudczycieli itd wymienione są kwalifikacje. Jest tam par mówiący o ukończeniu szkoły, kursu o charakterze zbliżonym do prowadzonego przedmiotu. O tym czy jest zbliżony miałby stwierdzać kurator. 😈 Ten zapis został uznany wyrokiem Tryb. Konst. za niezgodny z kartą nauczyciela i Konstyt. Czyli jeśli dobrze rozumiem /poprawcie mnie jeśli się mylę/ nie będę brała tego artykułu pod uwagę. Badam pod kontem podstawowego zapisu w zakresie wymogów kwalifikacyjnych naczycieli. No bo na jakiej podstawie mam oceniać czy dany profil jest zbliżóny do przedmiotów prowadzonych przez nauczyciela czy nie. Co myslicie? Proszę o pilne odpowiedzi , bo ten audytu właśnie rozpoczynam a mam mało czasu na jego realizację. W zeszłym ropku trochę popadłam, bo zadanie ostatnie wykonałam w styczniu tego roku. 😳
Ufff ale się rozpisałam. Proszę pomóżcie, bo mam totalny mętlik w głowie. Pozdrawiam.