sobota, 27 kwietnia, 2024

CIA – jakie koszty?

Home Forum Egzaminy egzaminy CIA – jakie koszty?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 24)
  • Autor
    Wpisy
  • #14879
    mrox
    Uczestnik

    Proszę o informację z jakimi kosztami wiąże się uzyskania certyfikatu CIA (egzamin, kurs przygotowawczy, literatura itp.)

    #14881
    mama0454
    Uczestnik

    Też jestem ciekawy na temat całkowitego kosztu uzyskania takowego certyfikatu.

    #14898
    pawels
    Uczestnik

    Ja zapytam tak: jaki jest koszt utrzymania tego certyfikatu?

    #14900
    mrox
    Uczestnik

    Koszt warsztatów za 8 CPE to ok. 1500zł, kongres za 20 CPE to ok. 2500zł, ale są też bezpłatne szkolenia za 2 CPE (które organizuje ACFE Polska)

    #14923
    pszczosek
    Uczestnik

    Trzeba uwzględnić, że każda z organizacji certyfikujących audytorów (IIA, ACFE itd) ma swoje zasady przyznawania i uznawania punktów CPE więc nie zawsze punkty CPE uzyskane za udział w szkoleniach ACFE będzie uznany przez IIA zarządzające certyfikatem CIA. Moim zdaniem najlepsze byłoby aby uzyskiwać punkty CPE tej organziacji, której certyfikat posiadamy.
    A co do kosztów uzyskania CIA to opłata za egzamin (za każdą część) wynosi 130 $ (dla osób nie będących członkami IIA), do tego opłata rejestracyjna 75 $, a raportowanie punktów CPE to koszt bodajże 50 $.

    #14924
    pszczosek
    Uczestnik

    A co do kursu to informacje można uzyskać w Ernst&Young Accademy of Buissines http://www.ey.com.pl/academyofbusiness

    #14927
    mrox
    Uczestnik

    Dziękuję za info.
    Podsumowując, dla zainteresowanych orientacyjne koszty to:
    *** kurs (cz.1 – 1.670zł, cz.2 – 1.670zł, cz.3 – 2.270zł, cz.4 – 1.470zł);
    *** podręczniki (cz.1 – 120zł, cz.2 – 170zł, cz.3 – 200zł, cz.4 – 120zł);
    *** egzamin (wpis – 75$, cz.1 – 160$, cz.2 – 160$, cz.3 – 160$, cz.4 – 160$.);
    *** 40 CPE / rok (np. 5x warsztaty za 8 CPE czyli 5x 1.500zł).
    Do tego dojazdy i noclegi w sumie lekko wyjdzie 20.000zł

    #14930
    scypion
    Uczestnik

    Innymi słowy – który audytor wewnetrzny lub osoba chcąca być audytorem wewnętrznycm jfsp możę sobie na to pozwolić? Samo utrzymanie certyfikatu sporo kosztuje…

    #14935
    pszczosek
    Uczestnik

    niekoniecznie kosztuje dużo – w ciągu roku np IIA orgnizuje cmiesięczne spotkania otwarte (bezpłatne), z których o ile się nie myle można dostać po 2 punkty – w tej sytuacji jedynym kosztem jest wyjazd do warszawy. doroczna konferencja IIA (też otwarta) to 6 punktów. Więc można uzbierać wymagane minimum 😉

    #14937
    pawels
    Uczestnik

    Dla mnie jeden wyjazd do Warszawy to około 300 zł kosztów nie licząc straconego dnia. Dodatkowo jeżeli te seminaria odbywają się w tygodniu to muszę brać urlop. 40 dzielone przez 2 pkt za seminarium daje 20 czyli zostanie 6 dni urlopu. Dziękuję postoję. To jest dobre dla audytorów zarabiających conajmniej 10000 zł netto miesięcznie a nie dla szaraczków z samorządów. Tak to jest jak się na siłę wprowadza w Polsce amerykanizmy. Mam straszną alergie na wszelkie amerykańskie wynalazki.
    Pozdrawiam

    #14938
    mors
    Uczestnik

    Małe sprostowanie do postu Pawła:

    spotkania są 1 raz w miesiącu czyli można w ten sposób zarobić 24pkt

    6 pkt za coroczne spotkanie

    czyli trzeba jeszcze uzbierać 10 pkt :mrgreen:

    będzie jeszcze drożej!

    Zgadzam się w zupełności z Tobą – amerykańskie wynalazki nijak mają się do naszej rzeczywistości..

    #14939
    jolkag1
    Uczestnik

    Kochani, zgadza się. Ale nikt nie audytorów z uprawnieniami MF NIE ZMUSZA 👿 do zdobywania amerykańskich certyfikatów!!!! Więc jeśli nie musicie to przestańcie po raz setny psioczyć na koszty!!! Osoby, które chcą być audytorami nie mają wyboru, bo nie dano im możliwości zdania egzaminu MF w listopadzei (ja się do nich zaliczam) i nie daje im się szansy do dnia dzisiejszego, NIESTETY!!!! W związku z powyższym nie mają za dużego wyboru chcąc wykonywać tą pracę. Co do kosztów. Zarówno do egzaminu CGAP jak i do CIA część I przygotowywałam się samodzielnie. Podręczniki i inne materiały dostałam od bardzo życzliwych AW. Zdałam i jak tylko zaistnieje możliwość zdawania CIA w języku polskim nie będę wahała się ani chwili z decyzja o rejestracji. Książki już mam i na pewno samodzielnie dam radę się przygotować. A co do podnoszenia kwalifikacji wcale nie trzeba uczestniczyć w bardzo drogich szkoleniach. To od Nas zależy, czy dane szkolenie ocenimy na tyle wysoko, że będzie je można zatraportować do IIA. CPA to ciągły rozwój zawodowy indywidualnego audytora. Wszyscy się ciągle szkolimy i podnosimy swoje kwalifikacje, więc na prawdę nie widzę problemu z uzbieraniem wymaganej liczby punktów. Koszty samego egzaminu tak jak napisałam nie były ogromne. Uważam bowiem, że nie ma konieczności uczestniczenia w baaardzo drogich kursach przygotowawczych. Nikt łopatką do głowy nam wiadomości nie nakładzie. Własną pracą można spokojnie uzyskac certyfikat i cieszyć się z możliwości wykonywania zawodu audytora. 😀

    Jola

    #14941
    pawels
    Uczestnik

    Zgoda co do kosztów samego egzaminu. Ja tylko „psioczę” na koszty utrzymania certyfikatu. Dla mnie 5000 zł to są dwie miesięczne pensje. Tylko tyle.

    #14942
    jolkag1
    Uczestnik

    A o jakich szkoleniach Ty piszesz??? Do końca czerwca odbyły się przynajmniej 2 szkolenia po około 700 zł każde, za które można uzyskać punkty CPE. Poza tym myślę, że powinnismy w naszych regionach powoływać koła IIA, wtedy też łatwiej wystarać się w W-wie aby szkolenia prowadzone na własnym podwórku umożliwiały zdobywanie punktów CPE.
    Tak przy okazji chętnych z 3-City i okolic zapraszam!!!!

    #14945
    lucy
    Uczestnik

    Jestem z tych okolic. Kiedyś było u nas parę spotkań/ szkoleń organizowanych przez IIA. Ostatnie w zeszłym roku, o ile sie nie mylę. Też nie bardzo mogę sobie pozwolić na doszkalanie. Pracodawca płaci – i owszem – za szkolenia , ale nie aż tyle. Szkoda,że ministerstwo nie chce wrócić do egzaminów. Zdawałam i jedne i drugie – mam porównanie również co do tego, co się przydaje w zwykłej , siermiężnej pracy audytora wewnętrznego jsfp. w Polsce.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 24)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.