piątek, 26 kwietnia, 2024

Egzamin CIA maj 2008

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CIA maj 2008

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Autor
    Wpisy
  • #14379
    megin
    Uczestnik

    Pojawiło się małe info na stronie polskiego oddziału IIA o rozpoczętej rejestracji… na egzaminy.

    #14384
    szostak
    Uczestnik

    Megin
    Czy w kilku zdaniach możesz napisać „po polsku” co i jak z rejestracją na CIA
    z góry dziekuje
    szostak

    #14387
    jama
    Uczestnik

    Z tego co ja zrozumiałam z informacji na stronie podręcznika dla kandydatów, na razie w maju egzaminy nie odbędą się w języku polskim, natomiast centrum egzaminacyjne w Polsce w Warszawie jest już wybrane – Centrum Testowe bit Polska na ulicy Ostrobramskiej 101A (wejście od ulicy Poligonowej) na 4 piętrze. W podręczniku opisana jest cała procedura rejestracji i proces samego egzaminu. Planowane jest 10 minut (niezależnie od czasu na sam egzamin) na przetestowanie egaminu. Dopuszcza się słowniki i kalkulatory, z tym, że w przypadku kalkulatorów mogą byc one tylko z centrum egzaminacyjnego, a słowniki muszą byc sprawdzone przez pracowników centrum. Nie ma jedzenia i picia w trakcie egzaminu. Oprócz oczywiście rejestracji systemowej egzamin jest nagrywany nośnik i wysyłany do II Global. Nie wiem, czy na polskie realia, ale jest również mowa o zdjęciu i odciskach z palca. Myślę, że w Polsce w maju dopuszczalny będzie egzamin w j. angielskim, ale o to trzeba by spytac sie w Centrum (022-465 60 80). Rejestracja wymaga członkostwa w IIA (tak chyba wynika z angielskiego tekstu), ponieważ trzeba miec numer ID i hasło. Do każdej części CIA należy zarejestrowac się osobno, a moim zdaniem z tekstu wynika, że w momencie rejestracji należy wskazac sposób płatności (karta kredytowa) lub jej dokonanie. Moim skromnym zdaniem uwzględniając opłaty bankowe korzystniejsze będzie zapłacenie jednym przelewem wskazujac więcej tytułow, niż każdorazowe opłacanie poszczególnej części kartą.

    Proszę nie traktujcie moich informacji jako wiążących, bo nie wiem, czy mam wystarczającą znajmośc języka dla zrozmienia całego tekstu, ale myślę, że mniej więcej dobrze zrozumiałam. Może ktoś próbował coś jeszcze odszyfrowac. Czekam i pozdrawiam. Aha, ja nie zdaję po angielsku.

    #14388
    megin
    Uczestnik

    Na stonie zamieścili przewodnik, niestety po angielsku. Na początek trzeba zarejestrować się w sytemie, nazwanym przez IIA CCMS, podobno ma być łatwiej niż wczesniej. Wypełniasz formularz zgodnie ze wskazówkami, które mają się pojawiać przy kolejnych stonach formularza aplikacji. Więc lepiej poproś o pomoc kogoś kto troche zna angielski, jeśli chcesz się rejestrować. Z mojej strony mogę Ci podpowiedzieć, że najlepiej jest płacić kartą kredytową (wypukłą). Nie musi być na twoje nazwisko. To zapewne wiesz. Jak wygląda rejestracja w tym systemie nie powiem bo jeszcze nie rejestrowałam się. Co ważne nadal wypełniamy dokument o doświadczeniu (2 lata doświadczenia wymagane) i etyce. Mam nadzieję, że to co napisałam coś Ci rozjaśniło. Pozdrawiam

    #14392
    kacha
    Uczestnik

    Ciekawe, w jakim terminie będzie można zdawać w języku polskim. NIEPRAWDOPODOBNE 👿

    #14395
    wt
    Uczestnik

    1. Członkostwo w IIA nie jest wymagane, sugerowane jest jedynie jego rozważenie (taka informacja jest na stronie 4 podręcznika).

    2. Tak, jak napisała meqin, najprostsza (i przeważnie najtańsza) forma płatności to karta. Nie musi to być nawet karta wypukła – banki oferują też karty płaskie (w tym przedpłacone wydawane „od ręki” bez żadnych warunków), które umożliwiają dokonanie płatności w internecie.

    3. O egzamin w języku polskim zapytałbym w IIA Polska (może być tak, jak w latach ubiegłych – w trakcie rejestracji osoba zdająca w języku polskim i tak musiała wskazać angielski jako język egzaminu).

    Życzę powodzenia wszystkim zdającym.

    #14664
    wacekservice
    Uczestnik

    hej, Kandydaci, Aplikanci i inni Desperaci!
    zajrzyjcie na stronę IIA PL i podane linki:
    http://www.iia.org.pl/iiaweb.nsf/p/02D3D2E246A0A593C125738B007715A1
    czeka nas niezły audyt „informatyczny” 😆 😆 😆 😆

    #14925
    agunia
    Uczestnik

    Egzaminy CIA w języku polskim miały być dostępne wstepnie w maju. Mamy czerwiec i… dalej nic. Nie ma nawet podanego przybliżonego terminu. Należy „pogratulować” skuteczności i efektywności działania IIA Polska w tym zakresie.

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.