wtorek, 14 maja, 2024

Fundusz Pracy

Home Forum Sektory Samorządy Fundusz Pracy

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Autor
    Wpisy
  • #8303
    romb
    Uczestnik

    Witam,
    Nie mam żadnych wątpliwości w poruszanej kwestii: bezrobotni odbywający staż w starostwie czy pup powinni go odbywac wg ustalonego programu i otrzymać na zakończenie stażu opinię.Tak jak zauważyłaś rozporządzenia zwalnia wyłącznie z zawierania umowy.
    Pozdrawiam.

    #8305
    jadtra
    Uczestnik

    Może moja podpowiedź się przyda. w temacie programu stażu.
    1. Jest rozp. MGiP z 24.08.2004 (Dz.U Nr 185, poz. 1912 ze zmianą z 05.12.2005 Dz.U Nr 236 poz.203 ) w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy.
    2. w § 6 ust. 1 pkt.5 – jest mowa o „ustalonym programie” – chodzi o program stażu jaki przygotowuje pracodawca. u którego będzie bezrobotny (stażysta) odbywał staż. Dotyczy każdego pracodawcy także Starostwa, gdy przyjmuje stażystę.
    3. Zobacz druk „WNIOSKU o zorganizowanie stażu na okres … miesięcy dla …. bezrobotnego(ch) zarejestrowanego(ch) w PUP w ……”
    Wniosek ten jest składany w PUP i zawiera „Załącznik nr 1 do wnisoku” pn.: PROGRAM STAŻU ” w którym jest szczegółowy HARMONOGRAM zawierający „etapy realizacji zadań” i „Opis zadań wykonywanych przez bezrobotnego na stażu.” i inne informacje.
    5. Bez tego Harmonogramu WNIOSEK jest niekompletny
    6.Później w Sprawozdaniu ze stażu stażysta korzysta z tego PROGRAMU .

    #8307
    Anonim
    Nieaktywny

    Co do stażu w starostwach to w zupełności się z Wami zgadzam.
    Natomiast w przypadku staży organizowanych w pup – to w zasadzie nie wchodzi tu w rachubę składanie wniosku – no bo w sumie do kogo i od kogo (od siebie do siebie). Czy myślicie że mogłaby wystarczyć wtedy jakaś notatka czy pismo, które zawierałoby dane z wniosku – może nie wszystkie, ale odpowiednie do sytuacji?

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jesteście niezastąpieni 😀

    #8353
    jadtra
    Uczestnik

    Do lainy -nie zabardzo rozumie o jakie staże organizowane przez PUP Ci chodzi – rozumiem że drążysz temat Programu stażu . Napisz troszkę więcej, chętnie pomogę bo sama uzyskałąm pomoc na formum.
    Przerabiałam zakresy czynności pracowników PUP – czy mają odpowiednie kawalifikacje: np.: poredników pracy, pracowników ds stażu, ds. szkoleń, dotacji itd.
    Ogladałam dokumentację dot. kwalifikującą bezrobotnego na różne szkolenie, kursy, w tym dofinansowane ze środków unijnych. Czytałam: Sprawozdania ze staży, opnie pracodawców, wystawiane zaświadczenia o odbytych stażach, szkoeniach, w tym z zakresu abc małej przedsiębiorczości dla pozyskania środków na włsaną działalność przez bezrobotnego itd.

    #8354
    jadtra
    Uczestnik

    Przepraszam za błędy ale za szybko kliknęłam wyślij tj. przed poprawkami ortografucznymi (przyczyna kolejna poprawka do naszej kochanej 😆 😆 ustawy o fin pub. z 30.11.2006r. 😆 😆 )

    #8358
    Anonim
    Nieaktywny

    Chodzi mi o staże organizowane W PUP, a nie o staże organizowane przez PUP. Zdarza się tak, że stażyści są kierowani do odbycia stażu w danym urzędzie. No i tu powraca moje pytanie.
    W przypadku takich staży nie jest możliwe składanie wniosku o zawarcie umowy, ponieważ w przypadku staży organizowanych w PUP, umów się nie zawiera ( co jest logiczne). Zresztą do kogo miałby być ten wniosek – do siebie od siebie?? Czy w takim przypadku myślicie ,że mogłaby wystarczyć jakaś notatka czy pismo, które zawierałoby dane z wniosku, który skłądają wszyscy pracodawcy?Chodzi mi tylko o kwestie formalną.

    Poza tym mam jeszce jedną wątpliwość: Wiadomo, że na staże organizowane w pup i starostwach nie tzreba podpisywać umowy. W poprzednim poście odpowiedzieliście, że mimo wszystko program musi być, ale przecież program jest elementem umowy. No i co z tym fantem zrobić? Instynktownie czuję że te jednostki powinny mimo to opracowywać oddzielne programy, ale nie mogę się skutecznie bronić przed zarzutami w tej kwestii.

    #8363
    jadtra
    Uczestnik

    Jezeli bezrobotny odbywa staż w PUP to także to wynika z przepisów. Ja nie analizowałam takich przypadków , ale rozmawiałam ze stażystami pracującymi w PUP ponieważ wykonywali audytowane czynności. Były to tylko dwie osoby i pracowały pod nadzorem.
    Podpowiadam: zobacz dokumentację tej osoby tj. z tytułu audytu poproś o akta osobowe tego pracownika. Zobacz tzw. „Kartę rejestracji bezrobotnego” (biała z żółtymi polami) tego pracownika. Każdy pracownik gdy jest na stażu ma dokumentację dot. tego stażu: osobę prowadzącą, sporządzony jest Harmonogram stażu, SKIEROWANIE NA STAŻ, Oświadczenie osoby bezrobotnej skierowanej do odbycia stażu w miejscu pracy, Lista obecnośc (ustawowo 2 dni miesięcznie urlopu dla stażysty) i inne.
    Najważniejsz to musisz ustalić na jakiej podstawie dana osoba odbywa staż – znać przepic , a dalej ustali się procedurę i dokumenty tj. może sa a może faktycznie wykażesz ich brak.

    #8380
    Anonim
    Nieaktywny

    Ok, dzięki za podpowiedz.
    Pozdrawiam

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.