sobota, 27 kwietnia, 2024

Plan audytu – kwoty

Home Forum Sektory Samorządy Plan audytu – kwoty

Oglądasz 3 wpisy - 16 z 18 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #6829
    dorotab
    Uczestnik

    jeszcze co do zmian planu – również uchwała. Odnośnie przedstawiania planu staroście a nie zarządowi – zgodnie z wyjaśnieniem MF kierownikiem w powiecie jest zarząd, a przedstawienie planu zarządowi jest równoznaczne z przedłożeniem go Straście, wykonującym w tym zakresie uprawnienia GIAW, który zapoznaje się z nim jako przewodniczący zarządu.
    Zgadzam się z meg odnośnie omawianej części planu, ale tak naprawdę czy kierownik jednostki to czyta?
    poza tym w sprawozdaniu z wykonania planu audytorowi jst ustawodawca pozostawił dowolność w wypełniania rubryk dotyczących omawianych elementów , więc może w przypadku planu jest to jedynie niedopatrzenie, które zostanie naprawione.

    #6831
    dorotab
    Uczestnik

    cd. co do zasobów rzeczowych, kiedy wpisałam komputer osobisty /chociaż muszę przyznać, iż dostałam go bez zbednych trudności/ przewodniczący zarządu stwierdził, iż równie dobrze mogłabym swoje zadania wykonywać z kartką papieru. Podobnie rzecz ma się z wpisywaniem kwot środków przeznaczonych na szkolenia. Zapotrzebowanie ma się nijak do rzeczywistości i nawet nie wypełniam tej rybryki. Wiem, że zarząd podpisałby kazdą kwotę, której i tak nie mogłabym wyegzekwować.

    #6833
    ejejej
    Uczestnik

    U mnie co roku jest z tym problem, ponieważ oni mają czas do 15 listopada i nikt wcześniej nie chce mi podać żadnych danych! Dlatego zawsze korzystam z załacznik do budżetu na bieżący rok dotyczącego prognozy kwoty długu na najbliższe lata (bo tam jest prawie wszystko podane) a wielkość środków z UE i innych zagranicznych nie podlegających zwrotowi podaje mi referat ds. unijny na podstawie zawartych umów.

Oglądasz 3 wpisy - 16 z 18 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.