piątek, 26 kwietnia, 2024

prośba o pomoc

Home Forum Sektory Samorządy prośba o pomoc

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 32)
  • Autor
    Wpisy
  • #18639
    tinam
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] „A jak odróżnić te dwie rzeczy?”
    …na początku ziemia była płaska i spoczywała na grzbietach ogromnych żółwi i była wszędzie ciemność… i panowała nad światem kontrola, aż przyszedł Audyt i wszystko stało się jasne! Zapanowała kontrola zarządcza, a Audyt czuwał nad wszystkim, by coś się nie pop… ❗
    Sorry, ktoś właśnie wszedł do pokoju i się ocknąłem 💡
    [/QUOTE]

    To jest świetne 😆
    Świat kontroli według Wojaka.

    #18640
    tinam
    Uczestnik

    [QUOTE BY= el_a]
    A jak odróżnić te dwie rzeczy?[/QUOTE]

    po definicji pojęć

    [/QUOTE]

    Wojak postawił na opis mitologiczny pojęć audytu i kontroli.
    A tutaj mamy do czynienia z wykładnią naukową 😆
    Pozdrawiam 🙂

    #18787
    izabelas
    Uczestnik

    Czy ktoś jest w stanie określić, czy sprawozdania finansowe JST są jawne…? Dziś złożyłam wnosek o udostępnienie ww ale nikt nie potrafił mi odpowiedzieć, czy mam się przygotować na odpowiedź pozytywną czy negatywną 🙁 czekając tkwie w martwym punkcie…

    #18789
    ceem
    Uczestnik

    Witam
    W myśl, przepisów ustawy o rachunkowości, sprawozdania fiansnowe, nie podlegają upublicznieniu, chyba że jednostka ma obowiązek poddawania sprawzdań badaniu biegłego rewidenta i publikowaniu w Monitorze Polskim B. Indywidualne udostępnienie sprawozdań finansowych osobie trzeciej może nastąpić tylko za zgodą kierownika jednostki, ale jak to zawsze bywa, (…) chyba że odrębne przepisy stanowią inaczej.
    W myśl natomiast ustawy o dostepie do informacji publicznej, informacją publiczną są dane na temat majątku publicznego. Należy zauważyć, że w sprawozdaniach finansowych zawarte są pewne informacje dotyczące np. ogólnej wartości księgowej majątku jednostki. Stąd też udostepnienie informacji ze sprawozdań powinno nastąpić na wniosek, jeżeli nie zostało ogłoszone w BIP.
    W punktu widzenia audytora, obowiązują zasady swobodnego dostępu do danych, informacji i pomieszczeń z zachowaniem zasad ochrony informacji, ustalone w ustawie i rozporządzeniu regulującym status audytora.
    Pozdrawiam
    Marcin

    #19941
    izabelas
    Uczestnik

    Odświeżam 😉
    Praca na etapie średnio-zaawansowanym 🙂 muszę przyznać, że cieszę się z wyboru tematu, ciekawy a zarazem ambitny 🙂 przystępuję do pisania rozdziału: Badanie sprawozdań finansowych i tu pojawia się pewien problem, nie wiem od czego się zabrać 🙁 Czy ktoś z Was przeprowadzał audyt finansowy w jednostce i może udzielić wskazówek? Czy w ramach badania wykorzystujecie elementy analizy finansowej?
    Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi 🙂

    #20025
    adela
    Uczestnik

    Mam pytanie z innej beczki. Nasze akta bieżące są do wglądu tylko dla określonych osób. Ustawa określa, że informację publiczną stanowią jedynie plan i sprawozdanie z wykonania planu. Aktualnie przygotowuję do archiwum swoje akta z lat 2003 – 2005. Kategoria BE-10. Ale czy mam nanieść sygnaturę „Poufne”?

    #20027
    alkman
    Uczestnik

    Skoro nieuprawnione ujawnienie tych akt spowoduje szkodę dla interesów państwa, interesu publicznego lub prawnie chronionego interesu obywateli to musisz je zanieść do kancelarii tajnej, gdyż tam jest miejsce dokumentów poufnych a nie w archiwum. (koniecznie opisz doświadczenia z wizyty z tymi aktami w kancelarii tajnej).

    #20028
    adela
    Uczestnik

    Tylko, że w urzędzie nie ma kancelarii tajnej

    #20029
    irenaanna
    Uczestnik

    Jeśli dokumenty zawierają tajemnicę służbową, to właściwa klauzula to „zastrzeżone”. Najlepiej skonsultuj się z pracownikiem, który zajmuje się tzw. informacjami niejawnymi (w niektórych jednostkach jest to tzw. pełnomocnik ds. informacji niejawnych) – jeśli taki jest wyznaczony. Każdy dokument oznaczony klauzulą „poufne” lub wyższą podlega obowiązkowo ewidencji w kancelarii tajnej!

    #20030
    alkman
    Uczestnik

    „Kancelarię tajną, zwaną dalej „kancelarią”, tworzy kierownik jednostki organizacyjnej”. Odwagi, zaproponuj utworzenie kancelarii tajnej, przecież dokumenty poufne trzeba gdzieś przechowywać. Szczegóły w ustawie z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych i jej aktach wykonawczych.

    #20032
    terka
    Uczestnik

    😀
    Alkman, uwielbiam Twoje posty:smile:
    Ale czy mi się wydaje, czy ostatnio sarkazmu jakby w nich więcej?

    #20038
    alkman
    Uczestnik

    Trochę więcej ironii, ale w żadnym wypadku złośliwości, pogardy, a już absolutnie negatywnego nastawienia. Zatem sarkazm nie wchodzi w rachubę.

    #20039
    terka
    Uczestnik

    OK:smile:
    Zatem – niech będzie ironia.
    Ale masz rację – moja promotorka w dawnych, zamierzchłych czasach studenckich powtarzala nam co krok: „myslenie nie jest zabronione”:wink:

    #20040
    wojak
    Uczestnik
    #20041
    alkman
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] „Najlepiej nie myśl…” [/QUOTE] Spełniony urzędnik nie myśli o rozwiązaniach, znudzony ich oczekuje.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 32)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.