środa, 1 maja, 2024

Pytania testowe – standardy

Home Forum Egzaminy egzaminy Pytania testowe – standardy

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 107)
  • Autor
    Wpisy
  • #7047
    jolkag1
    Uczestnik

    Witam, temat i już wszystko jasne trochę się nam przepełnił. Więc uwagi dotyczące pytań ze standardów umieszczę tutaj. Raz jeszcze przeglądam testy ze standardów i mam 3 wątpliwe pytania:
    1) pytanie 20 – właściwie nie wiem a – konflikt interesów mogący prowadzić do nieobiektywnej oceny, b – brak obiektiwizmu, zaś c i d to wg mnie brak profesjonalizmu, w związku z tym którą odpowiedź wybrać? Nie wiem, miałam d później zmieniłam na a, ale a odpada. Jak myslicie, która odpowiedź jest właściwa?
    2) pytanie 23 – wg standardów o radę informujemy tylko o ocenach zewnętrznych, o których kierownik jednostki wie, więc chyba nie powinniśmy go informować, czy się mylę? Odpowiedź b jest prawidłowa?
    3) pytanie 29 wg mnie odpowiedź a zgodnie ze standardem Kontrola 2120A4, czy dobrze myślę?
    Pozdrawiam
    Jola

    #7051
    prezes53
    Uczestnik

    Pyt 20 odp a, pyt 23 odp b,pyt 29 odp a Pozdrawiam

    #7053
    jolkag1
    Uczestnik

    Dzięki. Jeszcze jedno pytanie rzuciło mi się w oczy, mianowicie 9 wg mnie odpowiedź d.Co o tym myślicie?

    #7055
    prezes53
    Uczestnik

    W pyt 9 w/b d ,poprzednio regulowały standardy teraz nie zauważyłem

    #7070
    jolkag1
    Uczestnik

    W obecnych standardach o ocenach wewnętrznych się wspomina, ale nie mówi się kogo trzeba informować, w domyśle kierownika jednostki bo to jemu audyt wewnętrzny podlega, zaś o ocenach zewnętrznych zgodnie ze standardami IIA informuje się Radę. Czyli można uznać, że pytanie jest nieaktualne.
    Acha chciałabym jeszcze skonsultować pytania 105a i 106b z metodyki. Dziękuję i pozdrawiam.

    #7071
    ramoja
    Uczestnik

    Z metodyki 105-a 106- b , zabrałam to z INTOSAI Europejskie wytyczne także masz dobrze mam nadzieję , bo tam dosłownie jest tak napisane jak w/w odpowiedzi .

    #7075
    prezes53
    Uczestnik

    Ja też mam 105a i 106b Pozdrawiam

    #7077
    jolkag1
    Uczestnik

    To co może jak nam tak dobrze idzie to „przelecimy” raz jeszcze oszacowanie ryzyka:
    1b, 2c, 3a, 4a, 5c, 6b, 7a, 8d, 9b, 10d, 11c, 12c, 13b, 14d, 15a, 16a, 17a, 18a, 19a, 20b, 21b, 22b, 23d, 24b, 25a, 26d.Pozdrawiam i czekam na ewentualne korekty.

    #7079
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka 10 mam c , też to zabrałam z INTOSAI tam było napisane że : do technik analizy trendu zalicza się między innymi techniki wielokrotnych zmiennych takich jak analiza regresji ( str 94 )
    europejskich wytycznych INTOSAI
    pozdrawiam

    #7081
    prezes53
    Uczestnik

    Różnice:10c 23a,25c

    #7083
    ramoja
    Uczestnik

    Tak masz rację 25 też mam c , ale z tym 23 nie jestem pewna skąd takka odpowiedź praezes???
    gdzie to napisane czy tez w INTOSAI ???

    #7084
    prezes53
    Uczestnik

    Taką odpowiedz uzyskałem od wykładowcy na zajęciach ,ale nie jestem pewien co do prawidlowości

    #7085
    jolkag1
    Uczestnik

    25 rzeczywiście c, pomyliłam się, a 23 ro tak troche na czuja i wydaje mi się, że prezes ma rację, tylko żeby jeszcze było źródło tej odpowiedzi

    #7086
    ramoja
    Uczestnik

    Poszperam jeszcze w swoich notatkach ze szkolenia , ale to dopiero w domu , bo teraz jestem w pracy .
    Jutro najpewniej dam znac i pozdrawiam
    Jolka jak tam stratyfikacja próbowałaś ????

    #7088
    jolkag1
    Uczestnik

    próbowałam, ale wydaje mi się, że Pan Klima, podobieral w sobie tylko znany sposób przedziały tych podatników, a skąd te wielkości próby to zupełnie nie wiem, ręce opadają, przejrze jeszcze ten przykład z doboru próby NIK. W tej chwili wydrukowalam sobie testy raz jeszcze i rozwiązuje je ponownie aby się sprawdzić, stąd te watpliowści w metodyce, standardach i ryzyku. Administracja przeszła bezboleśnie. Zostały mi finanse publiczne i UMIŁOWANE definicje nadwyżki w zakładach budżetowych 😀

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 107)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.