piątek, 26 kwietnia, 2024

Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #19588
    mama0454
    Uczestnik

    Ufff, dobrze, że jestem z jst. :mrgreen:

    #19589
    justp
    Uczestnik

    gdzie można znaleźć to rozporządzenie ?? Właśnie wprowadziłam Kartę Audytu Wew. 🙁

    #19590
    emus
    Uczestnik

    Do Wojak.
    Wg. mnie bazą jest paragraf 50 – Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia – literalnie nie da się dochować terminu z par. 8 pkt.5. Za to założenia par.34 pkt.2 można i ja bym dziś wysłała. Znając życie wszystkie kontrole będą od tego zaczynać sprawdzając, przy okazji, znajomość nowelizacji przepisów.

    #19591
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= justp] gdzie można znaleźć to rozporządzenie ?? Właśnie wprowadziłam Kartę Audytu Wew. :sad:[/QUOTE]
    Do justp – jest już na stronie MF.

    #19593
    justp
    Uczestnik

    znalazłam!
    Czy macie jakieś propozycje co do cyklu audytu?? Chodzi mi o uzupełnienie planu audytu na 2010 paragraf 8 pkt. 1 ust. 7 .

    #19595
    kropka
    Uczestnik

    Plany przesłaliśmy do MF do końca X.09 na 2010r. a więc przed 15,01.-uzupełnienie do końca marca 2010-mamy jeszcze czas. Sprawozdania za 2009 r. zgodnie z ustawą zostały sporządzone do końca I. 2010 r. – więc tylko przesłać kopie.

    Gorzej z tym wyliczeniem cyklu.
    Na jaki dzień mamy przyjąć dotychczasowe zatrudnienie w KAW (koniec X, koniec 2009 r., czy III 2010 r.) i wyliczyć cykl?

    #19599
    justp
    Uczestnik

    Kocham ten audyt!!!

    #19601
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= justp] Kocham ten audyt!!![/QUOTE]

    Jaki walentynkowy nastrój 😀 😀 😀

    #19602
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kropka] … przesłaliśmy do MF …
    [/QUOTE]
    Zwracam uwagę, że w Rozporządzeniu jest wyraźnie napisane, że kopie dokumentów (plan i sprawozdanie roczne) przesyłać należy do „komórki audytu wewnętrznego utworzonej w ministerstwie właściwym dla tego działu administracji rządowej”, czyli tego, w którym jest jednostka. W przypadku jednostki woskowej – MON. Do DAW MF już nie wysyłamy.

    #19603
    darek
    Uczestnik

    Proponuję, żeby kopię naszych planów i sprawozdań przesyłać jeszcze dodatkowo do:
    – NIK
    -RIO
    – Do Marszałka właściwego
    – Do Wojewody właściwego
    – Do Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej (w zakresie funduszy UE),
    – Do komitetów audytu,
    – Do Premiera (w zakresie zadań zleconych),
    – Do Rady Mista Powiaty,
    – Zamieścić na BIP-e.

    #19604
    terka
    Uczestnik

    🙂
    A autorów tego rozporządzenia wysłać do roboty w „terenie”:wink: Niech na własnej skórze odczują, co stworzyli 😈

    #19606
    wojak
    Uczestnik

    Czy ktoś wie o powołaniu jakiegoś Komitetu Audytu? ❓ Halo, halo ❗ Czy jest tam jakiś Komitet Audytu ❓
    dytu, dytu, dytu… a to echo grzmiało 😯

    #19609
    meg
    Uczestnik

    Zauważyliście, ze w nowym rozporządzeniu jest mowa o tym , że audytor może przeprowadzić naradę otwierającą i może zwołać naradę zamykającą z udziałem kierowników komórek audytowanych, a nie jak w poprzednim rozporzadzeniu – audytor przeprowadza naradę.
    Czyli MF dało nam dowolność.

    #19616
    mama0454
    Uczestnik

    Do meg :
    I bardzo dobrze. Przynajmniej nie będę musiał się pluć i tłuc z kierownikami komórek audytowanych.

    #19620
    kules
    Uczestnik

    W projekcie mieli to już zawarte i całe szczęście że zostawili. Też nie zamierzam robić tych narad, bo i potem protokół trzeba by spisać i podpisy i znów strata czasu na biurokrację. Wyjątki pewnie będą, ale sporadyczne.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 31)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.