piątek, 26 kwietnia, 2024

Rząd przyjął autopoprawkę z 24.11.

Home Forum Egzaminy egzaminy Rząd przyjął autopoprawkę z 24.11.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 32)
  • Autor
    Wpisy
  • #8332
    izmi
    Uczestnik

    meg, spokojnie, mi też się czasami tak zdarza 😉 niejednokrotnie byłam „wynożyczkowana”, ale od czasu do czasu zdarza się jakiś błąd i nie wchodzi to co piszemy…

    #8334
    admin
    Opiekun forum

    Do MEG

    Nikt nie wycinał Twojego wpisu, napisz co pisałaś w tym wycietem poscie

    Admin

    #8341
    meg
    Uczestnik

    Pisałam 2 posty o tym czy było posiedzenie rządu. Czy ktos cos wie na ten temat. na stronie sejmu nic nie ma o posiedzeniu w dniu 29.11. o którym mówiła pani z gazety prawnej. Stąd moje zaciekawienie tą sprawą. Może, faktycznie w nerwach coś nie tak nacisnęłam 😳 Ale jestem ciekawa tej zagadki, a nikt o to nie zapytał.

    #8343
    caliente
    Uczestnik

    meg
    posiedzeń rządu trzeba szukać na http://www.kprm.gov.pl chociaż obecnie strona rady ministrów jest tak nieprzejrzysta że trudno cokolwiek znależć.

    #8345
    meg
    Uczestnik

    Spróbuję poszukać. ale logicznie myśląc jak rząd mógl przyjąć autopoprawkę z 24.11 jak na MF ukazała sie nowa z 30.11. No chyba, że tutaj nie trzeba kierować sie LOGIKĄ :mrgreen:

    #8347
    caliente
    Uczestnik

    na 200% nie :mrgreen: wszystkiego można się spodziewac po MF ale nie logiki :mrgreen:

    #8349
    admin
    Opiekun forum

    Napisałem zapytanie do Pani Redaktor Agnieszki Pokojskiej z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości czy rząd zatwierdzil autopoprawke z 24.11 (tak jak mowila w sowim wywiadzie) czy nie, jak tylko bede mial odpowiedz to ja przekaze na forum.

    Admin

    #8350
    dudek
    Uczestnik

    Decyzje Rady Ministrów z dnia 30.11.2006 r.:
    Rada Ministrów przyjęła autopoprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk 1078), przedłożoną przez ministra finansów.

    Autopoprawka dotyczy audytu wewnętrznego w jednostkach finansów publicznych, rozumianego jako funkcja całej administracji państwowej. Koordynacja audytu na szczeblach wszystkich działów administracji i rządu umożliwi wydajniejsze i oszczędniejsze realizowanie zadań publicznych. Ponadto zaproponowane zmiany pozwolą dostosować się do wymogów stawianych przez Unię Europejską, szczególnie jeśli chodzi o środki finansowe przekazywane Polsce w latach 2007-2013. Audyt umożliwi weryfikowanie prawidłowości wydatkowania pieniędzy pochodzących z programów pomocowych oraz przyspieszy proces ich certyfikacji.

    Najważniejsze zmiany:

    zniesienie Głównego Inspektora Audytu Wewnętrznego oraz przypisanie jego zadań Ministrowi Finansów,
    powierzenie Generalnemu Inspektorowi Kontroli Skarbowej funkcji koordynatora audytu wewnętrznego środków pochodzących z Unii Europejskiej. Współpraca audytu wewnętrznego z kontrolą skarbową pozwoli uniknąć powielania zadań, także tych, które dotyczą wykorzystania krajowych środków publicznych,
    określenie wymogów, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o stanowisko audytora wewnętrznego,
    umożliwienie audytorom wewnętrznym zatrudnionym w nadrzędnych lub nadzorujących jednostkach sektora finansów publicznych przeprowadzania audytów w jednostkach podległych lub nadzorowanych.

    #8351
    meg
    Uczestnik

    Tez to znalazłam przed chwilą. Tylko z tego tekstu niewiele mozna sie dowiedzieć o wszystkich zapisach. Jest zbyt ogolnikowy. I najważniejsze, którą poprawke przedłożył MF ❗

    #8352
    meg
    Uczestnik

    ADMIN!

    W tobie nadzieja, ze ta Pani redaktor coś wyjaśni.

    #8357
    caliente
    Uczestnik

    Info ze strony sejmu. Porządek 29 posiedzenia (5-8.12) może zostać uzupełniony o sprawozdanie komisji o projekcie zmieniającym UFP. Jak to nie wypali jest jeszcze planowane posiedzenie na 12-15 grudnia.

    #8362
    izmi
    Uczestnik

    a to oznacza, że można spodziewać się dalszych 14 autopoprawek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    sorry za cynizm, ale chyba mnie rozumiecie?

    #8364
    caliente
    Uczestnik

    Ach, zaraz tam cynizm :mrgreen: ja stawiam na 12 poprawek. Może otworzymy wątek z zakładami? Zwycięzca zostaje automatycznie jedynym audytorem jsfp od 1.01.2007…

    #8366
    izmi
    Uczestnik

    hahahahaha, caliente, ahhahahaha…
    miej, proszę, litość dla moich zmarszczek i przepony ❗ ❗ 😆 😆 😆
    dość łatwo dostaję ataku śmiechu i trudno mi się powstrzymać 😆 😆 😆 😆 w pracy jestem 😆 😆 😆 😆 😆

    #8367
    caliente
    Uczestnik

    😀 😀 😀 Ja też. I chyba czas wracać do roboty.. bo jak słusznie ktoś zauważył gdy minie całe to zamieszanie ktoś może zapytać ile czasu w ciągu ostatnich tygodni spędziliśmy pracując a ile na necie.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 32)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.