sobota, 27 kwietnia, 2024

sejm dzisiaj przyjął znowelizowaną ustawę o finansach publicznych

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW sejm dzisiaj przyjął znowelizowaną ustawę o finansach publicznych

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #8718
    tk
    Uczestnik

    Witam,
    czy po dokonaniu zmian, które ma wprowadzić ustawa z dnia 8 grudnia 2006r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (tekst ustawy przekazany do Senatu), art. 63 ust. 1 pkt 5 i 6 oraz ust. 1a i 1b ustawy o finansach publicznych będzie miał zastosowanie również do jednostek podsektora samorządowego?
    Pozdrawiam

    #8796
    saba
    Uczestnik

    W dniu 13 grudnia 2006 r, na 23 posiedzeniu Senatu podjęto uchwałę o przyjęciu ustawy z dn. 8.12.2006 r. bez poprawek.
    Proszę jacy sprawni.

    #8798
    tamara
    Uczestnik

    witam, do tk: też mnie ta sprawa interesuje… myślę, że nie dotyczy to pods. samorządowego, patrz art.62 ust.5 – kompetencje MF maja m.in. marszałęk wojew. i starosta. Moze się mylę, praca nie pozwala mi na ciągłe śledzenie zmian. A może ktos jest lepiej zorientowany i dokłdniej to wyjaśni? Pozdrawiam 🙂

    #8800
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= tk] Witam,
    czy po dokonaniu zmian, które ma wprowadzić ustawa z dnia 8 grudnia 2006r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (tekst ustawy przekazany do Senatu), art. 63 ust. 1 pkt 5 i 6 oraz ust. 1a i 1b ustawy o finansach publicznych będzie miał zastosowanie również do jednostek podsektora samorządowego?
    Pozdrawiam

    Nikt nie odniósł sie do bardzo ważnego pytania zadanego przez tk. Czytałam dokładnie ustawe z 08.12.2006r. i szczerze powiem, ze nie potrafię powiedziec jednoznacznie , czy cyt, art będzie miał zastosowanie do podsektora samorządowego. Jest to bardzo ważna kwestia, czy będą nam mogli zlecać zadania? Może takie pytanie należało by zadać Panu Ministrowi Banasiowi, ponieważ ustawa jednoznacznie tego nie precyzuje!

    Pozdrawiam

    #8801
    meg
    Uczestnik

    Coś mi nie wyszło poprzednim razem. 😳

    Chciałam sie odnieśc do tego co napisał tk.
    Przeczytałam dokladnie ten i inne artykuły ustawy z 08.12. i powiem szczerze, że nie znalazlam odnowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie. To nie są kompetencje MF jak pisała wczesniej Tamara. Jest to bardzo ważna kwestia dot. zlecania zadań i może to pytanie należało by zadać Ministrowi Banasiowi w jutrzejszym wywiadzie.
    Co o tym sądzicie ❓

    #8804
    kules
    Uczestnik

    Według mnie np. wójt czy starosta nie posiada w odniesieniu do swojej jednostki kompetencji GIKSa ani Prezeza RM, więc mogą oni (GIKS i Premier) zlecać samorządom audyty.
    Starosta na podstawie art.62 ma kompetencje MF, ale nie może to obejmować zadań wskazanych wprost w ustawie dla GIKSa i Premiera. Jeśli miało by objąć, to w art.63 było by wskazanie „z uwzględnieniem art.62”.

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.