poniedziałek, 20 maja, 2024

Witamy JBR-y

Home Forum Sektory Jednostki badawczo-rozwojowe Witamy JBR-y

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #3390
  emilian
  Uczestnik

  Serdecznie witam wszystkich pracujących w audycie w JBR. Ja zajmuję w tej chwili stan. asystenta audytu i przygotowuję się do egzaminu [7lutego,brrrrr…].
  Myślę, że warto, abyśmy się porozumiewali i wymieniali doświadczenia podobnie jak inne „branże” sektora publicznego, stąd ten post.
  Pozdrawiam
  Emilian K. 😀

  #3425
  zbycho
  Uczestnik

  Podzielam Twój pogląd Emilianie i życze Ci zdania egzaminu. Jestem audytorem w dużym JBR-e i zainteresowany wymianą wiedzy i informacji z zakresu audytu, a także kontaktami z audytorami. Myślę, że zagadnienia które nas nurtują to m. inn.:
  1. Baza obszarów audytu i ryzyka w JBR-ach.
  2. Co oznacza dla nas zapis w nowej uofp na temat przesyłania planu i sprawozdania rocznego do GIAW-a ?
  3. Wymiana informacji z zakresu metodyki audytu, konkretnych narzędzi audytorskich.
  Mam za sobą dwa zadania audytowe.
  Audyt adekwatności procedur kontroli finansowej oraz Płynnośc finansowa (ocena zarządzania należnościami i zobowiązaniami).

  #3427
  kaziuta
  Uczestnik

  Pozdrawiam jestem od 2003 r audytorem w b. dużym „jbr-ku” egzamin zdałam w 2004 r.
  Mam za sobą 4 zadania. Licze na współpracę i także uważam, że powinniśmy sie wspierać i bardziej zrzeszyć. Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich audytorów z JBR-ów 😀

  #3428
  emilian
  Uczestnik

  witam zbycho!
  w naszej jednostce oprócz sfery BR są również dwa wydziały produkcyjne, które to właściwie na nas zarabiają, stąd specyfika AW może być zbliżona do tej w przedsiębiorstwach. Mnie, tak na początek, zastanawia jedna sprawa – czy ważniejszy jest majątek zaangażowany w produkcję, czy tez przepływy pieniężne związane z BR [mamy dotacje z MNiI oraz 6PR]? No, ale póki co koncentrtuję się na jutrzejszym egzaminie, więc rozważania o istotności muszą poczekać:smile: z pozdrowieniem
  ps.co do narzędzi i warsztatu to jesteśmy w powijakach, gdyż nie dostalismy nic w spadku po odchodzącym audytorze, ale będziemy tworzyć z pewnością.

  #3443
  rerad
  Uczestnik

  Witam jestem audytorem pracujacym w JBR, zycze powodzenia na egzaminie

  #3515
  Anonim
  Nieaktywny

  WITAM
  Jestem audytorem w JBR od stycznia. I chętnie wymienię uwagi na temat obszarów ryzyka. Czy jest ktoś z Wa-wy lub okolic, aby przedyskutować pewne aspekty.

  POZDRAWIAM

  #3520
  kaziuta
  Uczestnik

  Życze powodzonka Emilianowi. Waldemarze jestem audytorem z Warszawy z jbr na Pradze południe. Chętnie nawiążę współpracę i podzielę się materiałami. Pozdrawiam wszystkich JBR-owców!!!

  #3617
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Dzięki za chęć współpracy.
  Pracuję na Woli.
  Może się spotkamy, będzie nam lepiej rozmawiać.
  Pozdrawiam.

  #3744
  lofiks
  Uczestnik

  Kierownictwo instytucji w której pracuję (jbr)uznało, że mam zostać AW. Nie wiem czy podejmować takie wyzwanie. Mam kilka lat praktyki w księgowości (sektor prywatny), 2 fakultety ekonomiczne, rozgrezbany doktorat. Z tego, co się zdążyłęm zorientować, egzamin do najłatwiejszych nie należy a i sama praca potem ciężka i odpowiedzialna. Moi drodzy. Czy możecie mi coś doradzić? Warto imać się takiego zajęcia? Co was zmotywowało? Chyba nie zarobki:wink: Pozdrawiam serdecznie
  K.L.

  #3745
  zbycho
  Uczestnik

  AW to ciekawe wyzwanie, ale prawda jest taka: przed egzaminem pół roku cięzkiej pracy, po egzaminie tak samo. a kiedy doktorat ? Trzeba to dobrze przemyśleć.

  #3758
  emilian
  Uczestnik

  cześć czołem,
  dawno mnie nie było, niestety – 4 punkty zbrakło mi do sukcesu. Dałem sie podejść – założyłem, że dwa razy z rzedu statystyki nie będzie i brakzu czasu [zawsze go mało] odpuścilem. Trochę boli bo zadanie nie było specjalnie wydumane – jesli sie tylko wie co to jest PPS i czym sie go je…Tak czy inaczej 25 kwietnia tez jest miłym terminem – może juz takiej snieżycy nie będzie 😆 pozdrawiam i wracam do nauki…na dyskusje o merytoryce wykonywania AW trzeba będzie poczekać, chociaż… szef zatrudnił u nas człowieka z certyfikatem i najbliższe, co nas czeka to audyt zamówień publicznych – jakieś doświadczenia, złote mysli bezcenne podpowiedzi??? chętnie poczytamy Pozdrawiam

  #3792
  roksa
  Uczestnik

  Witam w grupie JBR-ców. Ja równiez od niedawna jestem audytorem w JBR w Warszawie. Chętnie dołączę się do Waszych dyskusji i spotkań. Chciałabym wyjasnic przy okazji temat przesyłania planu i sprawozdania rocznego w interpretacji nowej ustawy o fp. do GIAW-u, m.in. dlatego, że moja jednostka otrzymała z GIAW-u pismo /według rozdzielnika w zakładce „Inne dokumenty”, w którym jednoczesnie nie ma wymienionej mojej jednostki/ z prośbą o przesłanie wypełnionego formularza Sprawozdania z wyk. planu audyt wew. za 2005 r. do 31.03.2006. Co Wy o tym sądzicie ? Może Wy tez dostaliście takie pismo ???

  #4597
  emilian
  Uczestnik

  witam Państwa – zdałem egzamin – wczoraj po poludniu – niebawem zacznie się praca – mam nadzieję, ze się wspołpraca nieco nam ożywi 😀 pozdrawiam 😆 😆 😆

  #6890
  roksa
  Uczestnik

  Jak widac współpraca jbr-ców się nie ożywiła a jest okazja do wspólnej wymiany informacji i doświadczeń ponieważ napewno każdy przygotowuje plan roczny na 2007 r. W zwiazku z tym mam pytanie: jak dokumentujecie określanie priorytetu kierownictwa w analizie ryzyka oraz jakie obszary ryzyka wyszczególniacie ?Jestem audytorem w jbr-rze w sektorze zdrowia z niewielkim doświadczeniem więc chętnie posłucham waszych rad i doswiadczeń !!! Mam równiez nadzieje że nasze forum sie zaktywizuje !!!!!

  #6934
  emilian
  Uczestnik

  cześć Roksa 😀
  ja u siebie rozeslałem kwestionariusz samooceny ryzyka, którego elementem są założenia, cele do zrealizowania , jakie stawiają sobie kierownicy głownych pionów (1badawczy,2produkcyjne) mojego jbr+dyrektor naczelny, innym punktem są ryzyka, jakie widzą-te, które zagrażają realizacji planów. Jak będę miał odpowiedź, to skompletuję arkusz oceny priorytetów, czyli liste obszarów ryzyka, z która pójdę do dyr naczelnego i on zaznaczy tam, które obszary są dla niego: kluczowe, ważne, średnio ważne, niski priorytet. taki materiał zamierzam włożyć w matematyczną metodę analizy ryzyka i dostać zestaw zadań na rok 2007. Poza tym oczywiście będę uwzględniał inne czynniki, zgodnie z tym co podaje podręcznik, być może zmodyfikowne nieco przez moją poprzedniczkę i pomysły z „praktycznych aspektów audytu wewnętrznego” pod red. H.Grocholskiego. mam nadzieję, że wyprodukuję coś sensownego, ale też wszystko jest dla mnie nowiuśkie 🙂 pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.