piątek, 26 kwietnia, 2024

Wybory IIA

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Wybory IIA

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #21903
    xyz
    Uczestnik

    🙂
    Zrobiłem coś złego kopiując post? Nie ma odnośnika do strony, z której przekopiowałem ponieważ tego robić tu nie wolno. Dawno nie przeglądałem Regulaminu audyt.net więc może coś się zmieniło skoro wylewa się na mnie kubeł pomyj. Nieznajomość prawa szkodzi każdemu 😯 Także i mnie. Jednak worka pokutnego nie zamierzam zakładać :mrgreen:

    #21904
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Ryszard] Przeniesienie „żywcem „czyjegoś postu z innego portalu,bez zgody admina pozostawiam też bez komentarza.
    [/QUOTE]

    Ależ skomentuj Ryszardzie, ja wręcz bardzo proszę o komentarz do skopiowania posta. Co zostało naruszone i czyja zgoda na to jest potrzebna? Człowiek się całe życie uczy przecież… (to o mnie, lubię wiedzieć, a żyję ze świadomoscią, że wiem, iż nic nie wiem).:wink:

    #21905
    scypion
    Uczestnik

    Zaznaczone, ze to cytat (odmienna czcionka) nie ma przypisywania autorstwa, nie jest to też spam – bo w temacie opinia przedstawiona. Nie widze problemu? A z chęcią dowiedziałbym się o fakcie prób podszywania się pode mnie – gdyby takowe występowały.

    #21907
    wojak
    Uczestnik
    #21908
    xyz
    Uczestnik

    Nikt tu nie bije piany. Ponieważ wzięto tu „wojaka” za „Wojaka” to skopiowałem pierwszy z brzegu post autorstwa „wojaka” by wyjaśnić skąd wzięło się domniemanie, że jesteś z Wlkp. To wszystko.
    Audyt.net nie jest portalem politycznym, ale nie jestem pewien co gorsze: trampkarze czy widzący dookoła spiski i zdrajców ojczyzny. Czas chyba głosować na JKM.

    #21909
    wacekservice
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] Do Wacka – nie jestem z Wielkopolski, choć Pomorze to też wielka Polska :wink:. Pozdrawiam![/QUOTE]
    No cóż, jak między forami nie zauważyłem różnicy między „W” a „w” ze względu na nidowzroczność, tak nie widzę różnicy między Wielkopolską a Pomorzem – jednen Kraj 😀
    a w braci audytorskiej też różnicy nie widzę: ten sam Zawód wykonujemy, a tylko od ludzi zależy, czy jest się audytorem czy Audytorem.
    I dla ułatwoienia dodam:
    pozdrawiam WSZYSTKICH 😆

    #21913
    andrzejm
    Uczestnik

    Do.Ryszarda Piszesz że iia rośnie w siłę bo wypuszcza nowych członków audytorskiej spolecznosci a gdzie ci nowi koledzy mają zdobyć uprawnienia do zawodu? MF oddało pole w całości iia w trybie namaszczania a długa droga przez studia podyplomowe i staż nie cieszy się z wiadomych przyczyn wielkim zainteresowaniem w tym miejscu przypomina mi się slogan z dawnych. czasow trochę nawiązujący do słów których uzyles”aby organizacja rosła w siłę a jej czlonkom żyło się dostatnio a doły niech sobie jakos radzą” Z całym szacunkiem dla Ciebie ale czy nie Ty zatrzymales inicjatywę utworzenia samorządu twierdząc że prace nad odpowiednim projektem. aktu prawnego sa już na ukończeniu? a co dla środowiska aw zrobiła iia?ja mówię że oprócz zapewnienia sobie stałego dochodu z racji przymusowych szkoleń które napewno byłyby czymś super gdyby nasze zarobki pozwalały nam na opłacanie ich lub nasi kierownicy chcieli to zrozumieć niewiele a może nic Kończąc proszę nie bierz tego do siebie ale. ja nie dam się przekonać do tej organizacji chyba że zajdą tam zmiany wręcz kosmiczne na korzyść aw przepraszam Wszystkich za możliwe błędy ale pisze na komórce gdyż jestem w podróży i. niestety nie zawsze mogę wystukac wszystkie polskie znaki. Wojak też jestem za w sprawie trampkarzy.Pozdrawiam Wszystkich a w szczególności aw z resortu psychiatry z którego też się wywodze i całkowicie podzielam Twój pogląd o przyszłości aw w tym. obszarze działalności

    #21914
    ryszard
    Uczestnik

    Wprawdzie już postanowilem nie zabierać głosu na forum,z którym związany byłem od ladnych paru lat,ale muszę kilka spraw Andrzeju sprostować.Nigdy nie byłem we wladzach jakichkolwiek ,poprzez które mogłem cokolwiek zatrzymać,a tym bardziej samorządu zawodowego.Informację o pracach i zakonczeniu praca nad propozycją ustawy o samorzadzie otrzymalem od osób,które bezposrednio tworzyły i projektowały stosowne akty prawne.Trochę mi to schlebia,ze byłem taki mocny,co jest nieprawdą.Pracowalem w kilku gremiach społecznych wyłacznie spolecznie,podobnie jak i teraz ,wyłacznie na bazie poswiecenia swojego czasu,też jakieś kasy i tak jak kilka osób mi znanych i cenionych,nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.IIA nie szkoli nikogo bezposrednio do zawodu aw,tych certyfikatow zagranicznych jest kilka wymienionych w ustawie.A szkolic może kazda instytucja szkoleniowa,za srodki unjne jak najbardziej,czyli za frico..Każdy może bez problemu podchodzić do certyfikatów z tym,ze tylko w IIA nie trzeba być obligatoryjnym członkiem organizacji, nadajacej tytuł ustawowy.Nie jestem i nie byłem zachwycony studiami podyplomowymi,od trzech lat wyłącznie sporadycznie wykladam srodki unijne na tychże studiach i moje zdanie na ten temt znają wszyscy ,z którymi się spotykam.Nie ma przymusu szkoleń w IIA,jest obowiazek doskonalenia zawodowego i w tak różnych formach dopuszczonych w IIA,że wiele osób posiadajacych certyfikaty,radzą sobie nieżle.Natomiast uważam,ze to jest nasz wewnętrzny nie tylko standardowy obowiazek ciaglego doskonalenia zawodowego.
    Od 2005 roku od kiedy Krzysiek K (paw)pokazał na szkoleniu ,pierwsze odslony pawia,jestem zwiazany z portalem.I korzystam z okazji ,aby podziękować tym wszystkim,ktorzy wniesli i wnoszą nadal wartosc dodaną dla srodowiska poprzez udział, jako użytkownicy pawia.
    Zawsze kiedyś przychodzi czas,kiedy trzeba odejsć,tak więc do widzenia czy do zobaczenia,koleżanki i koledzy.Stare przysłowie polskie zreszta mówi: co było a nie jest ,nie pisze się w rejestr.
    pozdrawiam serdecznie 😀 😀 😀
    Ryszard
    ryszard1

    #21915
    pietryka
    Uczestnik

    Sorry, ale to nie jest forum polityczne.
    Jeszcze chwila i zaczniemy tracic do siebie szacunek.
    Ryszard – z racji Twojego ogromnego doświadczenia – byłbym wielce rozżalony, gdybym nie mógł Cię czytać na forum pawia.
    O wojsku nie będę się wypowiadał, choć byłem w SORze a i stopień oficerski mam.
    Pozdrawiam Wszystkich 😆

    #21916
    adela
    Uczestnik

    Marian, popieram Cię. To forum jest otwarte dla wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia merytorycznie na tematy związane z naszym zawodem. Ale też nie można odmówic ludziom swobody w wyrażaniu swoich opinii, byle to nie było zwiazane z personalnymi wycieczkami pod adresem członków naszego grona. Tylko, że wieele spraw, które nurtują nasze środowisko, z braku faktycznie profesjonalnego stowarzyszenia, które broniło by interesu audytu wewnętrznego w sferze publicznej, można jednak kierować pod jakiś adres. Ja to robię, pisząc do Departamentu w MF. Ostatnio w sprawie kilku bardzo istotnych zagadnień, które nie zostały w sposób właściwy sprecyzowane w przepisach napisałem do Ministra Finansów. Kwestią pozostaje reakcja stosownych władz (na razie minęły 3 tygodnie od moich pytań), ale inaczej to pozostaje nam ciągłe narzekanie, bo jednak pani Zyta rozpoczęła negatywne działania w sferze audytu wewnętrznego. Myslę, że Ryszard za pochopnie przyjął ocenę działalności iia pod swój adres. Też z ciekawością czytałem i czytam Jego posty. Ryszard, nie takie problemy mamy na głowie. Pozdrawiam wszystkich.

    #21926
    scypion
    Uczestnik

    Na chwilke wracając do przenoszenia postów pomiędzy forami. Na dole forum z któego zaczerpnięto jest taka klauzula:

    © 2011 (Tu nazwa Forum) Wszelkie prawa zastrzezone.

    TO chyba niezbyt można bez zgody administratora lub użytkownika co to napisał przetwarzać jego wypowiedzi na innym forum.

    Za moją pomyłkę w wcześniejszym poście – przepraszam.

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.