niedziela, 28 kwietnia, 2024

Wynagrodzenie audytorów w jst

Home Forum Sektory Samorządy Wynagrodzenie audytorów w jst

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #7209
    klio
    Uczestnik

    Witam wszystkich! Mam pytanko- przygotowuję się do rozmowy kwalifikacyjnej w urzędzie gminy, i zupełnie niewiem jakie mogą byc moje oczekiwania odnośnie wynagrodzenia. Pomóżcie mi!!! 🙂 Pozdrawiam 😀 <font color=orange></font>

    #7210
    k-asiek
    Uczestnik

    U mnie w gminie moje wynagrodzenie jest takie jak kierowników referatów, wydzialów.

    #7211
    wika
    Uczestnik

    witam! u mnie w gminie podobnie do kierowników biur,-
    pozdrawiam

    #7213
    kacha
    Uczestnik

    To zależy, jak długi masz staż pracy. Najlepiej zerknij do przepisów i zobacz jaką możesz osiągnąć najwyszą kwotę, a później zdecydujesz co zaproponować. W zależności od jednostki naczelnicy czy kierownicy też mają różną wysokość wynagrodzenia.
    Zostaw sobie możliwość manewru. Pamiętaj, że na podwyżki ciężko liczyć.
    Pozdrawiam 😉

    #7221
    dota
    Uczestnik

    Tak na podwyżki nie ma co liczyć, jak nie wystartuje się z odpowiedniego poziomu. Wszystko zależy od zamozności gminy i woli szefa. Trzeba grać o jak najwyższą stawkę. Widełki są tak szerokie, oze aw dostać 2000 a może i 6000. Ważne jest też jak kształtuja się zarobki w tej gminie, wiem tego mozesz się nie dowiedzieć. Jeżeli mam operować kwotą to 4,5 – 5 tys. (zawsze można skończyć na 4) 😀

    #7237
    irenaanna
    Uczestnik

    Podajcie proszę namiary, gdzie tyle płacą? Ja mam ogromny staż a płacą mi tylko połowę tego! Natychmiast zmieniam pracę, może być w promieniu 50 km od Bielska-Białej!!!
    Irena

    #7242
    kacha
    Uczestnik

    Dota troszkę przesadziła, chyba że jest w urzędzie służby cywilnej. W samorządach maksymalne tabele i widełki wynagrodzeń dla audytora niestety nie są aż tak korzystne. Wiadomo, że górny pułap strasznie ciężko uzyskać, zwłaszcza na starcie.

    #7243
    kules
    Uczestnik

    w samorzadach jest duży rozrzut, zależy on od wielkości jednostki, geografii i głównie od stopnia znajomości z szefem 🙂 no i od tego czy to ciebie proszą o pracę czy ty ich prosisz 🙂

    układ jest przeważnie taki że zarabia się na poziomie naczelników wydziałów – oczywiście biorąc pod uwagę staż pracy na kierowniczym stanowisku – tak więc na starcie zarabia się raczej w dolnych pułapach pensji naczelników (oni pracują już kilka ładnych lat na stanowiskach).

    po ostatnim sondażu wśród audytorów z samorządów wyszło od 2 tys. z haczykiem do trzech z ładnym okładem – nie liczę przypadków ekstremalnych (znajomi lub duuuże miasta) – próba badana była bardzo mała no i poziom ufności też taki sobie zapewne 😀

    papa 😀

    #7245
    dota
    Uczestnik

    AW w gminie może zarabiać 5100 (przy najwyższych stawkach zaszeregowania) i bez dodatku z wysługę. W rozmowie to dobry start. I tak spada się na stawki realne. A juz najlepiej mieć 5 pracodaców w wywmiarze 1/5 etatu po 1200. Poza tym to nie kwestia ile płacą tylko jak się cenić. A z takimi kwalifikacjami jak aw trzeba wysoko. W urzedzie to praconik z najwyższymi kwalifikacjami wymaganymi ustawowo.

    #7247
    meg
    Uczestnik

    Cenić sie można , tylko ilu Prezydentów, Burmistrzów, czy Wójtów tę cene zaakcepuje ❓ Jak narazie to nie ma deficytu na audytorów i ciągle nowi zdają egzaminy.

    #7249
    klio
    Uczestnik


    Dzięki za odpowiedzi, przemyślałam sprawę, chodzi mi o 1/2 etatu- zaproponuję chyba 2000 zł zasadniczej 🙂 Pozdrowienia dla wszystkich !!!! 😀

    #7252
    adela
    Uczestnik

    Jesteś minimalistką. Ja bez rozeznania, trzy lata temu zaproponowałem za cały etat 4.000 i wypaliło. Zaproponuj 2.800. Zawsze możesz zajść niżej. Pozdrawiam

    #7253
    eo
    Uczestnik

    nie znam tabeli w jsfp która górną stawkę zasadniczego miała by w wysokości 5600 zł – co po podzielniu przez 2 – dla pół etatowca dałoby 2800 – 3860 zł zasdaniczego w samorządach to max na cały etat

    #7254
    las
    Uczestnik

    meq ma rację. Audytorów co kwartał przybywa. Do adeli – 3 lata temu była inna sytuacja – audytorów brakowało. Sam niedawno szukałem pracy jako aw. CV składałem w różne miesca (duże miasto). Wszędzie było po kilku chętnych. Przy takiej konkurencji trudno o wynegocjowanie dużej stawki. Jezeli nie masz konkurencji w miejscach gdzie składasz papiery – zaczynaj z „górnej półki” – jest z czego „schodzić”. Powodzenia. Pozdrawiam – Las.

    #7255
    mama0454
    Uczestnik

    No tak. Został poruszony chyba najbardziej drażliwy temat audytorski – „ile zarabiamy”. Powiem szczerze, że kierownicy jst nie są zainteresowani czymś takim jak audyt, to dla nich zwyczajna kula u nogi, najchętniej takiego czegoś by się jak najszybciej pozbyli, ale na razie ustawa im na to nie pozwala. Dlatego, owszem, należymy do kadry kierowniczej urzędu, ale wynagrodzenie to już inna bajka … Mówiąc wprost, jakby mogli to by płacili dopuszczalne minimum. No cóż – moje zasadnicze to 2680 + dodatek funkcyjny 400 + stażowy. Na rękę mam 2220 zł, a kierownicy minimum 600 zł więcej. 🙁

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.