piątek, 26 kwietnia, 2024

Wypowiedzi na forum

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 29)
  • Autor
    Wpisy
  • #9482
    kkrzysztof
    Uczestnik

    Otrzymalem przed chwila mail od uzytkownika naszego serwisu o nastepujacej tresci:

    [QUOTE]Prośba do użytkowników o to, aby powstrzymywali sie od uszczypliwych uwag i komentarzy mogących obrażać innych. Wydaje mi się, że nikt nie ma prawa oceniać pozimu merytorycznego innych użytkowników, ani też kwestionowania tematu ich dyskusji. To co dla jednej osoby jest oczywiste, dla innej jest problemem, a strona jest po to żeby poszuakć rozwiazania swojego problemu, nawet jeśli jest on błahy! Jeżeli będziemy krytykować pytania i problemy innych, to w końcu dojdzie do tego, ze nikt nie będzie zadawał pytań, ani udzielał odpoweidzi, bo będzie bał się wyśmiania. [/QUOTE]

    Umiescilem tresc tej wiadomosci bo w pelni sie z nia zgadzam i dodam jeszcze jeden cytat :

    [QUOTE]Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy.

    Mikołaj Kopernik[/QUOTE]

    Ciekaw jestem Waszych opinii w tej sprawie

    Admin

    #9483
    simon
    Uczestnik

    Sprzyja temu anonimowość. Ludzie całkiem normalni zupełnie dziczeją jeśli mają nadzieję, że nikt ich nie zidentyfikuje, wystarczy poczytać komentarze na różnych forach interentowych…
    Nic się na to nie poradzi….

    #9487
    miszaw
    Uczestnik

    Zgadzam się w pełni z treścią zamieszczonego przez Admina e-maila
    Niestety trzeba nieraz przypominać użytkownikom o podstawowych zasadach 👿
    Co dla jednych jest podstawą, dla innych może być problemem, którego rozwiązania szuka na forum.
    Pozdrawiam Michał

    #9489
    jadtra
    Uczestnik

    Dołączam się do wypowiedzi.
    Forum pokazało, że jeszcze nam troszkę daleko do umiejętnego korzystania z tej strony.
    Przez te pogaduszki o zmianch w audycie, często mocnych 😳 , zmalała liczba tematów 😈 a także zmniejszył się krąg rozmówców.

    Mogę tylko napisać w swoim imieniu, że chciałabym aby ta strona była aktywna pod względem merytorycznym.
    Szykują się dalsze zmiany w ustawie o fp i mam madzieje, że rozmowy w tym zakresie będą prowadzone pod jednym tematem, a pomoc merytoryczna nadal będzie aktywna.
    Podsumowując Audytorzy nie dajmy się zagadać bo znikniemy. 😛 , a uważam, że jesteśmy sobie potrzebni – dot. także innych użytkowników oczywiście 😀

    #9490
    tamara
    Uczestnik

    Witam 😀 , zgadzam się forum jest nam potrzebne! Juz niejeden raz skorzystałam z porad innych forumowiczów i bardzo się z tego cieszę, że mam taką możliwość 😀

    #9497
    gapa
    Uczestnik

    Ja również chciałbym obiema rękami poprzeć wszystkich przedmówców i Admina w szczególności.
    Dla porządku:
    1. Każdy może zadać trywialne pytanie, albo zwyczajnie palnąć głupotę. Mnie zdarzyło się to także na tym forum kilka razy (w odpowiedziach do egzaminu). Jednak grzecznie podziękowałem za zwrócenie uwagi na błąd i nie latałem mailem na skargę do Admina.
    2. Ciekaw jestem ile lat temu po raz pierwszy Szanowny Admin spotkał się z „zasadą nieoznaczoności toneru i licencji w klasyfikacji wyrobów i usług oraz jej konsekwencjami dla teorii amortyzacji” i co sądzi o nierozstrzygalności tego problemu. Mnie np. przeraża wizja, że przy moim łożu śmierci dyskutować o tym będzie mój wnuk z wnuczką mojej księgowej.
    3. Wydaje mi się rzeczą oczywistą prawo kwestionowania przez innych użytkowników forum ( i nie tylko) mojego poziomu merytorycznego oraz sensowności tematów, które podejmuję. Ciągle tego doświadczam i wychodzi mi to na zdrowie. Odmawianie tego prawa innym jest według mnie osobliwością i jak obserwuję przywilejem szczególnie pożądanym przez Jaśnie Panujących Urzędników.
    4. Niniejszym upoważniam Czcigodnego Admina do podania na dowolne życzenie ( z wyjątkiem Urzędników Urzędu i Izby Skarbowej) posiadanych przez Niego moich danych osobowych oraz fotografii (także w pozach kompromitujących)
    5. Proponuję rozważyć umieszczenie w regulaminie Forum punktu zabraniającego publikowania opinii niewygodnych, nieprzyjemnych i niezgodnych z zasadą czołobitności wobec Audytu Wewnętrznego i podważających kierowniczą rolę Audytorów Po Egzaminie Ministerialnym. Posty takie usuwać, wysyłających je eliminować.
    6. Szczerze mówiąc bałem się trochę posądzenia o megalomanię podpierając się Chomskim. Na Kopernika nigdy bym się nie odważył.
    7. A może by tak mniej zadęcia…? Ostatnio ziało nudą.

    #9499
    k-asiek
    Uczestnik

    Ja również podpisuję się pod listem admina. Naprawdę wielu audytorów (a również) bardzo korzysta z podpwiedzi na tych stronach. Większość audytorów samorządowych pracuje pojedyńczo. Teoria z egzaminu a rzeczywistośc nie idą zawsze w parze. Mnie też zdarzyło się palnąć głupotę ale uwaga zwrócona normalnie pomaga zrozumieć błąd.
    Chyba nie ma kogoś takiego który znałby się na wszystkim, dlatego często dla jednych trywialne problemy dla innych są badzo istotne. Poza tym nie dobrze jest być zarozumialcem. Sam zdany egzamin na audytora nie oznacza, że zna się lepiej na księgowości od głównej księgowej z 20letnim stażem, czy czyta bilans równie sprawnie jak biegły rewident. Troche pokory i zrozumienia dla innych bardzo pomaga w życiu .

    #9501
    phobos
    Uczestnik

    popieram

    #9502
    caliente
    Uczestnik

    GAPA nikt nie mówi, że certyfikat=wiedza i umiejętności. Nikt nie odbiera Ci prawa do krytykowania postów innych osób. Nikt nie wymaga od Ciebie czołobitności wobec audytu czy audytorów.
    Ale każdy ma prawo wymagać szacunku nawet jeżeli nie jest w określonej dziedzinie tak biegły jak ty. I tylko o to chodzi. Podrawiam 🙂

    #9505
    gapa
    Uczestnik

    Pozwól Caliente, że się z Tobą nie zgodzę:
    1.Nic mi nie wiadomo o mojej biegłości.
    2. Szacunku to mam prawo wymagać od moich dzieci. Zasłużyłem sobie. Nigdy nie wpadnę na pomysł, by wymagać go np. od Ciebie, bo niby za co?
    3. Popatrz na cytaty:
    – „… nikt nie ma prawa oceniać poziomu merytorycznego….”
    oraz
    -„Umieściłem treść tej wiadomości, bo w pełni się z nią zgadzam … Admin”
    Czujesz? Nie dlatego, że jest istotna, a dlatego, że się zgadzam.
    4. Skąd niby obawa, że „…nikt nie będzie zadawał pytań,…., bo będzie się bał wyśmiania”. Przecież anonimowość (nad którą tak niektórzy ubolewają) zapewnia, że odnosimy się tylko do tematu, merytoryki. Osoby są chronione i w pewien sposób „nieważne”.

    #9507
    caliente
    Uczestnik

    Pozwól, że i ja się z Tobą nie zgodzę 🙂
    Szacunku ma prawo wymagać każdy człowiek – zdrowy i chory, mądry i głupi. Dlatego, że jest człowiekiem. Tak mnie uczono w domu. Nie oznacza to, że musisz akceptować czy tolerować jego wszystkie zachowania (głupoty).
    Jak dla mnie w twoich postach nie było zdrożnych treści… tylko ta forma.
    Co do biegłości – sam ją sugerujesz opisując problemy innych piszących jako niewarte uwagi.

    #9508
    gapa
    Uczestnik

    Mam nadzieję, że zauważasz, iż odnosiłem się nie do osób, a do poziomu i sposobu rozsztrząsania problemu toneru i lcencji. Gwarantuje on moim zdaniem, że problemem tym bedą zajmować nasze wnuki, także bez sensu i rezultatu.
    W dalszym ciągu uważam, ze prawo człowieka głupiego do szacunku czyni szacunek mało wartym.

    #9509
    meg
    Uczestnik

    Gapa napisał, że ostatnio na forum ziało nudą. Chcę zapytać, czy osiągnąłeś swój cel,żeby to forum rozruszać ❓
    Chyba nie tędy droga 😕

    #9510
    izmi
    Uczestnik

    pozwólcie, że i ja dołożę swoje trzy grosze 😉
    czy nie uważacie, że w pewnym momencie każdemu puszczają nerwy ? musi odreagować w taki czy inny sposób… zgadzam się, że każdy ma prawo wymagać szacunku dla siebie 🙂 ale może nie przesadzajmy?
    przy okazji, Adminie, Kopernik jest moooocny i aż mi się piąstka do piersi zbliża a ust korale krzyczą „mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!”… 😉 to w przenośni, ale w realu też czasami powinnam /Admin coś na ten temat z pewnością wie/ 😈 😈 😈

    #9511
    simon
    Uczestnik

    A TERAZ !
    przesuwamy szczałkie na napis „wylogowanie”, klikamy i zaczynamy drogie dziewczęta oraz chłopacy zajmować się robotą….. 😆

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 29)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.