sobota, 1 października, 2022

Tasiemka

Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego #23590676
  Tasiemka
  Uczestnik

  Audyt wewnętrzny jest pochodną zarządzania. Jeśli kierownikowi nie jest potrzebny do zarządzania AW, to żadne przepisy tego nie zmienią. W praktyce finansów publicznych zainteresowanie audytem jest też pochodną kontroli zewnętrznych: jeśli te opisują moją jednostkę jako działającą w miarę prawidłowo, to sam audytu nie rozwijam i nie potrzebuję go.

  Raporty NIK nt. audytu mają jedną wadę: nie piszą, jak NIK korzysta z audytu. Kilkukrotnie mi się zdarzało, że oceniałem obszar znacznie surowiej niż NIK, który badał go później. Nb. zazwyczaj nie korzystał z moich ustaleń, nie weryfikował, jak się sprawy mają w rok czy dwa lata później.

  Natomiast prawie każda jednostka ma paru ziutków, którzy ją nękają skargami i wnioskami. Jestem pewien, że ci ludzie będą bardzo zainteresowani sprawozdaniami z audytu i wykorzystają zawarte tam informacje w swej działalności.

  Nie jest dobrze.

  W odpowiedzi na: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego #23590626
  Tasiemka
  Uczestnik

  Czy możesz uzasadnić swoją wypowiedź?

  Zarówno co do ewentualnego pozytywnego wpływu wyroku TK na audyt w JSFP jak i obniżenia znaczenia AW w JSFP z uwagi na limitowany dostęp do dokumentów poaudytowych

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)