piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: zmiana w ustawie

Home Forum Sektory Samorządy zmiana w ustawie Odpowiedz na: zmiana w ustawie

#15097
iwonaprokop
Uczestnik

Scypionie masz rację zawsze mozna wsadzić kogoś swojego na miejsce audytora – mając do tego jeszcze sprzyjające przepisy prawa. Popieram zatemTwoje twierdzenie, że powinniśmy walczyć o swój prestiż zawodowy i uznanie. Jednak wiem, że bez osób nam przychylnych w ministerswie i rządzie nic nie osiągniemy. Popatrz na komunikat wystosowany do audytorów – mamy wypełnić kwestionariusz mówiący o tym jak wyglada organizacja audytu w naszych jednostkach ilu jest zatrudnionych audytorów, jakie audyty zostały wykonane, czy nie ma opóźnień. (chyba własnie po to by wykazać konieczność dopuszczenia większej liczby osób do zawodu, oczywiście bez egzaminów i większych wymagań) Nie ma za to ani jednej rubryczki na nasze sugestie i żądania. Swiadczy to o jednym – zbierają podkładki do swoich zmian w ustawie, na które audytorzy pracujący w zawodzie nie będą mieli żadnego wpływu -niestety. 😡 Tak przewiduje, z własnego doswiadczenia, kiedy wprowadzano nową ustawę w zakresie świadczeń społecznych, do Warszawy ściągnięto ludzi z całej Polski – „w celu konsultacji” nowych regulacji. Miałam wątpliwą przyjemność siedzieć w najbliżej odległości stołu prezydialnego i pracowników ministerstwa, którzy nudzili się niemiłosiernie, komentowali wygląd osób zadających pytania – bardzo zresztą szczegułowe i merytoryczne – mówiąc między sobą że przecież i tak „to nic nie zmieni, bo wszystko jest już przygotowane, i nikt nie będzie siedział po godzinach dla jakiś tam DROBNYCH poprawek”. Odpowiedzią na wszystkie niemalże pytania było stwierdzenie – że ta (i wszystkie inne) sprawa będzie uregulowna w rozporządzeniu. Odwalili swoje, a punkt o 15 wywalili wszystkich z sali konferencyjnej. Spotkanie było z końcem stycznia, rozporządzenia nie ma do dzisiaj a ustawa zaczyna działać w sierpniu…. Tak wygląda szacunek na najwyższych szczeblach dla maluczkich. Scypionie masz jednak rację warto kopać się z koniem, bo jeżeli nie będziemy walczyć nikt na nasz problem nie zwróci uwagi a wręcz przeciwnie, stwierdzi że skoro nie ma głosu sprzeciwu to wszystko jest ok.
A co do pracy na stanowisku audytora – obie te jednostki maja zatrudnionych audytorów od trzech lat, i własciwie nikt ich tam nie zna, i nie wie na czym polega ich praca. I nie przewiduje się rozszerzenia działaności tych jednoosobowych stanowisk. Dlatego nie mogłam zdobyć etatu na miejscu. Teraz codziennie dojeżdżam, ale nie narzekam – wreszcie robię to co sobie wymarzyłam. Miałam to szczęście, że czasami jak pracodawca szuka ponad 2 lata audytora, to patrzy przede wszystkim na uprawnienia a w dalszej kolejności na doświadczenie (wiesz pewnie, gdybym pracowała na poczcie, nie miałabym mimo wszystko szans, 3 lata w jsfp z tych moich 18 lat było decydujacym plusem). Pozdrawiam i dziekuje za gratulacje.