piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: zmiana w ustawie

Home Forum Sektory Samorządy zmiana w ustawie Odpowiedz na: zmiana w ustawie

#15116
jadtra
Uczestnik

Witam 😀
Czytam od kilku dni ten temat.
Od siebie dodam :
1. rozważanie zmiany kwoty progowej obowiązujacej obecnie dla audytu b. mnie „denerwuje” . Chcąc dokonać jakiś zmian MF powinno przeprowadzić analizę efektów jakie w odczuciu kierowników jsfp wniósł wprowadzony przez ustawę audyt wewnętrzny. Jestem audytorem od 2005r. i i moje audyty oraz czynności doradcze coś dobrego zmieniły w jednostce.
Pomimo to kierownik wolałby abym tę samą prace wykonywała na 1/2 etatu a na 1/2 kontrolowała 5% wydatków.

Zmieniłam pracodawcę ❗ to było trudne ale sie udało. Nadal jestem w zawodzie, uczę się sama, korzystam z przyjacielskich kontaktów z innymi audytorami którzy także sie dolształcają, czytam Forum i wiem , że nie powinniśmy sobie pozwolić na obniżenie marki (audytor po podyplolpwych mile widziany :mrgreen: za aprzysłowiowe 5zł).

2. Mam zdany egzamim na aw w MF ale będę jednak dalej podnosiła kwalifikacje i zamierzam zdać CIA. Musi się udać.

3. A co do ankiety MF (cel ankiety wg mnie ???) np. nie zawiera pozycji dot. zaleceń z audytu . Kiedyś taka informację należało podawać w sprawozdaniach rocznych. Prościej było poprosic o sprawozdanie za 2007r. z audytu wewnętrznego. MF miłoby wtedy pełna informację o badanej jednostce a tak to nawet NIE MA POJĘCIA jaki jest budze jednostki – bo może być jeden audytor na 50mln i na 200 ml (prawda że ryzyko nieobjecia badaniem obszaru 200 mln jest wyższe dla tej jednostki 😆 ).

Pozdrawiam