sobota, 27 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Nowe przepisy dot. wynagrodzeń

Home Forum Sektory Samorządy Nowe przepisy dot. wynagrodzeń Odpowiedz na: Nowe przepisy dot. wynagrodzeń

#17226
kules
Uczestnik

Nie martwcie się na zapas, nie jesteśmy sami.
Zbyt wielu ludzi straciło by kasę żeby kierownictwo mogło sobie bez problemu zmniejszyć wynagrodzenia, przecież nie tylko audytorzy dostają funkcyjny nie kierując zespołem, wielu jest innych pracowników, którzy są w tej samej sytuacji (różne samodzielne stanowiska, radcy, rzecznicy, główni specjaliści itp.).
Ja umawiałem się na wysokość wynagrodzenia konkretną bez rozbijania tego na zasadniczą i funkcyjny, podobnie jak i inni zapewne. Więc jeśli zabiorą funkcyjny to w to miejsce podniosą zasadniczą i wyjdzie wszystkim na to samo, a może i lepiej bo od zasadniczej liczy się inne dodatki. Jeśli radcom zabiorą dodatek i w to miejsce zwiększą zasadniczą to i innym tez to zrobią, bo niby czemu nie, limitu górnego nie ma zasadniczej w XV kat., więc go nie przekroczymy.
A jak okazało by się, że szef ma złą wolę i chce mnie jawnie wyrolować, nie dotrzymując ustaleń wysokości mojego wynagrodzenia to trzeba się pożegnać, ale zapewne tak się nie stanie.

ps. sekretarzom też zabrali by funkcyjny a to nie przejdzie bez problemu.
ps.2
poza tym projekt prezentowany jest z 17 lutego a rozmowy w zespole opiniującym, gdzie wskazano, żeby wykreślić ten nieszczęsny przepis o funkcyjnym prowadzone były 24, więc zapewne treść projektu, którą podał serwis jest nieaktualna.