piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: kontola 5%

Home Forum Sektory Samorządy kontola 5% Odpowiedz na: kontola 5%

#18603
pietryka
Uczestnik

Rzeczywiście. Min. Fin. już kilka lat temu wyjaśniało, że kontrole 5% nie dotyczą audytorów wewnętrznych. Jednak dużo złego w tej sprawie zrobiła Zyta likwidując komisję egzaminacyjną i poszerzając uprawnienia do wykonywania zawodu /sam oprócz egzaminu na audytora mam uprawnienia Inspektora Kontroli Skarbowej i to od 1994 r./ ale obecnie w tej sprawie dużo mieszaja kontrolerzy RIO, których ostatnio się namnożyło na różnych kursach i ci wychodzą z założenia /z jezyka angielskiego/, że audyt to kontrola, a controlling to to zarządzanie, ale my żyjemy w Polsce. Podporządkowanie w Ministerstwie Finansów audytu wewnętrznego Głównemu Inspektorowi Kontroli Skarbowej to pierwsza bzdura. Kontrola Skarbowa to kontrola podatkowa a nie np. przestępstwa gospodarcze – czym audyt wewnętrzny się też nie zajmuje. W każdym razie nie wiemy na czym stoimy /audytorz/ bo nie ma przepisów wykonawczych. A ja jak się nie dałem tak i się nie dam zaszufladkować do kontroli co próbował robić przez trzy lata Sekretarz UM ale mu się nie udało. Wskazywałem wyjaśnienia Ministerstwa, nie brałem udziału w naradach, kolegiach, posiedzeniach aż dał mi spokój. Nie pozwoliłem na żadną podległość a jedynie Prezydentowi miasta. Teraz cisza, nikt mnie się nie czepia, robię swoje.
Pozdrawiam