sobota, 27 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

#19272
kules
Uczestnik

pozwólcie, że odkopię historyczny wątek, zmienił się rok i ustawa nowa

Zastanawiam się nad nowymi możliwościami, kuszą. Mam etat, z którego nie zrezygnuję, ale myślę, że można by wziąć dodatkowo jedno zleconko. W okolicach pojawiły się jednostki, które pechowo przekroczyły próg, no i z rozmów z ich szefami wynika, że chętnie przyjęli by kogoś kogo znają i kto im problem załatwi.

Główną zaletą dla mnie dodatkowej roboty na zlecenie i obracania się nowych jednostkach jest samoobrona przed skapcieniem i zostaniem starym nieruchawym urzędasem, który do emeryturki przepracuje w tej samej jednostce z wygody i pogłębiającego się z wiekiem lenistwa, zatracając ochotę do zmian.
Kasa też się liczy, ale zapewne szału spodziewać się nie można (pewnie można powalczyć o tyle co dostaje radca prawny na zleconko zatrudniony) i raczej bogatszy dzięki temu się nie stanę istotnie.

Podjął ktoś z was już pracę na zlecenie w jst? Bo oprócz wysokości wynagrodzenia pojawiają się inne kwestie praktyczne do rozstrzygnięcia, może ktoś z was ma dobry wzór umowy na świadczenie takiego audytu.
Nie ukrywam, że się waham, czy w to iść, ale może to jest szansa na przyszłość, bo przez kryzys w naszych obecnych miejscach pracy możemy zapomnieć przez długi czas o podwyżkach.
🙂