piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: NIK kontroluje audyt wewnętrzny

Home Forum Sektory Samorządy NIK kontroluje audyt wewnętrzny Odpowiedz na: NIK kontroluje audyt wewnętrzny

#19950
ryszard
Uczestnik

Miałem okazję przez 3 razy w ciagu 6 lat być kontrolowany (tak jak cała firma ) przez inspektorów NIK.Byłbym bardzo ostrożny w formułowaniu ocen w postaci chłopcy itp.a kobiety z NIK to pewno dziewczynki? sorki ale są pewne zasady i wymogi.Ale do rzeczy,oceniam w swoim przypadku ,że kontrole nie zaszkodziły mi,a w przypadku kierowania na szkolenia uzyskałem raz na zawsze pewnosć w firmie – 15-18 dni szkoleniowych w kazdym roku.
Kontrolujacy byli bardzo dobrze przygotowani do rozmowy przy czym oprócz dokladnosci w badaniu żadali jedynie realizacji planu,rozliczenia z rekomendacji,wniosków oraz wymagalnych dokumentów prawnych od Karty Audytu począwszy,rozliczenia szkoleń
Natomiast nie podzielam poglądu,że wprowadzenie kiedyś uprawnień audytora wewnętrznego m.innym dla NIK a obecnie dla biegłych było własciwe i uzasadnione.
Są certyfikacje kilku Stowarzyszeń wymienione w Ustawie i proszę bardzo wszystkich spoza aw zdawać tak, jak kazdy z NAS.
pozdrawiam
Ryszard