środa, 28 lutego, 2024

Odpowiedz na: Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

Home Forum Sektory Samorządy Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej? Odpowiedz na: Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

#21752
tomeks
Uczestnik

Sorry, przegiąłem. Głowa pełna ideałów oraz bezsens całej tej sytuacji, która omawiana jest w tym temacie powoduje, że zaraz będę zachęcał abyśmy wszyscy wspólnie wstąpili na barykady.
Termin wziął się z Glaima i cały pomysł skupia się na tym, aby w jednostkach, gdzie audyt w zasadzie jest działalnością słabo rozwiniętą kadrowo (czyli nie tworzy się kilku, kilkunastu stanowisk dla audytorów) przeprowadzać taką samoocenę. Samoocena byłaby przeprowadzana przez Kierownika danej komórki audytu i podlegałaby ocenie przez osobę z zewnątrz (mającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i inne duperele). No, ale u nas w kraju pewnie jest to jednoznaczne ze standardową oceną zewnętrzną, za którą każą sobie płacić jak za zboże. Pytanie tylko, czy firmy reklamujące się w zakresie sprzedaży takich usług rzeczywiście posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje. 💡