piątek, 26 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne Odpowiedz na: i juz wszystko jasne

#6537
jolkag1
Uczestnik

porównałam moje odpowiedzi z odpowiedziami Gochy oto moje uwagi: 1b(zgodnie z Art. 15 punkt 3 rozporządzenie w sprawie przeprowadzania audytu),24c ( a dlaczego nie b),35d paragraf , punkt rozporządzenia) ,47 d, 51a, (dla korekty kontrola korekcyjna – patrz Czerwiński),54a (zastanawiam się czy nie d),57c (wydaje mi się że d),61b (muszę znaleźć to w podręczniku),66d ( a nie c, przecież nie można całkowicie wyeliminować ryzyka),69c (chyba jednak c dlaczego myslicie że naruszył standardy?),
71b (wg mnie a bo im wyższy poziom ufności tym większą trzeba próbę),,79a (b, liczymy interwał 3100/90=34,44, czyli 34 i dodajemy do 11)80c (a, jak wyżej wyliczamy najpierw interwał),87c(a, ponieważ testy wiarygodności przeprowadza się po przeprowadzeniu testów zgodności, a jeżeli nie ma syst. kontroli wewn. to nie można przeprowadzic tych testów),89a (dlaczego?, wydaje mi się że d),100a,(c, zgodnie z art.49 ustawy o fin.publ),102b (c zgodnie z art. 62 punkt 2 ustawy o fin.publ.) 104c,105a, (czytałam u Czerwińskiego i nie bardzo potrafię odpowiedzieć na to pytanie, jak to uzasadnisz?)108b(wydaje mi się że a, tak jak w progu ufności),110d(a zgodnie z podręcznikiem),112a (wydaje mi się że b bo jest to szersza odpowiedź), 115d (zgodnie z podręcznikiem wydaje się że odpowiedź a jest prawidłowa, ustawa o finannsach publ. chyba nie definiuje daty),116a (mam wątpliwości ale chyba odpowiedź b, przeanalizuj proszę Art. 23 punkt 2 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania audytu), ,124d (dlaczego?, muszę to gdzieś doczytać)
Proszę o korekty i ewentualne podanie źródła dla odpowiedzi, w których mam wątpliwości, acha nie wypowiadam się na temat standadół INTOSAI, bo nie mogę na razie znaleźć materiałów, Cerwiński mi w tej materii nie leży, może macie jakieś inne źródła?
Pozdrawiam