piątek, 26 kwietnia, 2024

Co z ta autopoprawką?

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Co z ta autopoprawką?

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy
  • #8526
    cps
    Uczestnik

    kiedy będzie stenogram z posiedzenia komisji wczorajszej -kto wie?

    #8527
    cps
    Uczestnik

    czyli w sejmie jest wersjaautoprawki bez wymaganej prawem opinii Bira Legislacyjnegi i beez konsultacji.

    #8532
    caliente
    Uczestnik

    jak mawiała moja polonistka „wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna” :mrgreen:

    #8534
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= cps] czyli w sejmie jest wersjaautoprawki bez wymaganej prawem opinii Bira Legislacyjnegi i beez konsultacji.[/QUOTE]

    czy coś w tej sytuacji da sie zrobić ❓

    #8535
    caliente
    Uczestnik

    może wysłuchanie publiczne by coś dalo – tylko czy SAW albo IIA o to wystąpiły?

    #8550
    cps
    Uczestnik

    Dopóki nie wiemy co w autoprawce którą wnióśł premier zmieniła wczoraj KOmisja Sejmowa ( bedzie stenogram oj bedzie) nic nie jest jasne jeśłi chodzi o nasze miejsce w tej autoprawce – 18 a czy w punkcie : audytorem wewnętrznym może byc”: a,b,c,d,….
    A może posłowie z Komisji właśnie to poprawili?Jutro trzeba słuchać uzasadnienia przez posła sprawozdawce to będzie wiadomo. a może……

    #8618
    saba
    Uczestnik

    Ukazał się stenogram z 29 posiedzenia Sejmu w dniu 7 grudnia 2006. Patrz strona 253 – 263. Zgłoszone zostały poprawki przez kluby parlamentarne. Dotyczyły one w dużej mierze audytu. Ponownie skierowano projekt do Komisji Finansów Publicznych. Czyli jest jakiś odzew.

    #8623
    izmi
    Uczestnik

    w skrócie: PIS nie rozumie co to jest audyt, PO i SLD mówi „naszym” głosem
    pzdr 🙂
    p.s. i LPR wie czym jest audyt wewnętrzny :mrgreen: szok przeżyłam

    #8624
    sabcia
    Uczestnik

    jeszcze SLD-UD i nawetLPR

    #8625
    caliente
    Uczestnik

    Po przeczytaniu stenogramu – jestem pozytywnie zaskoczona postawą Pani Skowrońskiej.

    #8626
    audytorek1
    Uczestnik

    Mamy kolejną szansę,zeby powalczyc o art.58 i o ten nieszczęsny a „wyrózniający” nas zapis o lustracji. A – i jeszcze egzamin! Kochani moze znowu akcja z mailami do posłów?

    #8627
    ejejej
    Uczestnik

    Oczywiście, że trzeba walczyć!!! Gdyby nie było szumu w tej sprawie to pewnie by wszystko gładko przeszło. Mnie osobiście denerwuje, że pewne grupy zawodowe dostaną prezent w postaci prawa wykonywania zawodu audytora. Absolutnie nie ujmuję im wiedzy, ale ja za frajer to jeszcze nigdy niczego nie dostałam i żeby miec uprawnienia audytora włożyłam w to dużo wysiłku, czasu, pieniędzy i nerwów a teraz w punkcie dotyczącym osób uprawnionych do wykonywania zawodu audytora nie wspisuje się osób które jako jedyne do tej pory mają prawo wykonywania tego zawodu tylko gdzieś tam na szarym końcu z łaki na uciechę. Totalny absurd.

    #8697
    kikcloud
    Uczestnik

    Proszę zwrócić uwagę na dwa zapisy:

    Art. 58. [Kwalifikacje audytora] Audytorem wewnętrznym może być, która:…..

    Art. 23. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożyły z wynikiem po-zytywnym egzamin, o którym mowa w art. 60 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stają się audytorami wewnętrznymi w rozumieniu ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jeżeli spełniają kryteria określone w art. 58 pkt 1-4 usta-wy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.
    W szczególności chodzi mi o sformułowania:
    -może być (art.58)
    -stają się (atr.23)
    Staje się=jest=bę 😀 dzie
    Jakiś prawnik może mi to wyjaśni?

    #8701
    kules
    Uczestnik

    lepiej stać się, niż móc być 😀

    co prawda nie jestem prawnikiem, ale moja żona jest 😀 , więc może jakaś wiedza niepostrzeżenie przeszła w nocy z jej głowy do mojej 😉

    #8707
    kat1903
    Uczestnik

    Ja się już pogubiłam. Wyglada, że rząd sie wycofał ze zlikwidowania obowiązku audytu w jsfp? Czy źle to zrozumiałam wypowiedz Pana Banasia?

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 36)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.