sobota, 27 kwietnia, 2024

Co z ta autopoprawką?

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Co z ta autopoprawką?

Oglądasz 6 wpisów - 31 z 36 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy
  • #8730
    ewa
    Uczestnik

    Czy ktoś ma jakieś najnowsze informacje na temat obowiązku prowadzenia audytu. Już nie mogę się połapać w tych zmianach, a szef mnie ciągle pyta.

    #8735
    miszaw
    Uczestnik

    Obowiązek prowadzenia audytu sie nie zmienił i nie zmieni po wejściu zmiany uofp, przynajmniej na razie. Art. 49 nie został zmieniony.

    #8738
    jadtra
    Uczestnik

    Wypadłam z dnia 11.12.2006 – przyczyna losowa . „Czytam -ciszę” na naszych stronach , jak rónież stenogram z 08.12.2006r. dot. głosowania pkt. 22 str. 325, stenogramu .
    Aby juz nie mącić na naszych stronach to grzecznie proszę o napisanie co z audytem po tym głosowaniu.

    #8743
    jadtra
    Uczestnik

    1. Poprzednia moja prośba o informcję jest aktualna.

    2. Na 15.12.2006 zaplanowane jest posiedzenia Sejmu cytuję :
    „Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr ) – 3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła **
    – sprawozdawca poseł”.
    Można znaleźć pod poz. 31 porządku obrad sejmu na dzisiejszej stronie. Aktualne wg stanu na 12.12.12006

    #8745
    k-asiek
    Uczestnik

    Zapis w art 23 uofp mówi iż staje się audytorem wewnętrznym w rozumieniu nowej ustawy, to znaczy że zawsze nim był, ale w poprzedniej ustawie było inne brzmienie dotyczące audytora dlatego w zmianie ten zapis mówiązy że audytor wewnetrzny wg dotychczasowych przepisów staje się audytorem wewnetrznym równiez w rozumeniu nowych. Mam nadzieję że wyjaśniłam.
    Co do zmian nie panikujcie, audyt był i bedzie, jak widać najwazniejsze sprawy (zmniejszenie ilości jednostek obowiązanych do prowadzenia audytu, definicja) pozostały bez zmian. Myslę że nie będzie źle. Cały ten szum powstał prawdopodobnie z powodu duzych ilości kontroli z UE wykorzystania środków ue (kończy się okres dofinansowywania) i zaczyna nowy, wchodzi też nowa grupa kontroli tzw ewaluatorzy, którzy będą oceniać celowość projektów. I stąd ten popłoch w zaakcentowaniu audytowania środków unijnych przez audytorów wewnetrznych. Już widzą że jednak umiemy walczyć o swoje i teraz myślę że należy się przygotować do ataku przed kolejnymi zmiananmi zapowiadanymi w marcu/kwietniu 2007. pozdrawiam

    #8769
    cps
    Uczestnik

    A ja czekam na stenogram z posiedzenia Komisji sejmowej.Wtedy uzyskamy pewnośc,że w tekście autopoprawki z 24 XI już po posiedzeniu rządu 29 wpisano linie o których mowa w wersjach z 29 ( 30).Co oznaczać może ,że rząd 29 XI przyjmował inną wersje autoprawki niż skierował do Sejmu. Co oznacza, że zmiana wersji z 24 XI( którą przyjął rząd) nawet jeśli w protokole z posiedzenia rządu będzie wzmianka ,że w czasie posiedzenia rządu uzupełniono zapis o linie ( np pewien jestem p 1a) ble ble to do takiej zmiany powinna byc jeszcze załączona opinia Centrum Legislacyjnego Rządu dot tej zmiany lub całego z m i e n i o n e g o w ten sposób tekstu autopoprawki. Czekam też na opinię Biura Prawnego Sejmu do zgłoszonego przez rząd tekstu autoprawki wniesionej do Sejmu 5XII( jeszcze go nie ma a te co są dotycza projektu ustawy bez autoprawki).Oczywiście za cienki jestem w niuansach procedur sejmowo-rządowych – ale naprawdę z daleka wyglada to na „oraz czasopisma” w wersji klinicznej.Jeśłi się myle to sorry za zamieszanie.i Odszczekam

Oglądasz 6 wpisów - 31 z 36 (wszystkich: 36)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.