piątek, 26 kwietnia, 2024

egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Home Forum Sektory Samorządy egzamin na audytora w projekcie zmiany uofp

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 78)
  • Autor
    Wpisy
  • #6144
    lukebor
    Uczestnik

    Witam.
    Zwróćcie proszę uwagę na treść art. 62 projektu – tam jest zawarta delegacja dla Ministra Finansów do wydania rozporządzenia, w którym określi wymagane kwalifikacje zawodowe audytorów, o których mowa w art. 56. Zatem ja byłbym ostrożny co do dywagacji na temat egzaminu. I szczerze mówiąc nie sądzę, żeby go zlikwidowali.
    Pozdrawiam wszystkich.

    #6145
    joawar
    Uczestnik

    Lukebor ależ właśnie o tę uwagę chodzi, żeby ją zwrócić trzeba mieć wgląd do projektu – czy Ty go masz

    #6146
    izmi
    Uczestnik

    taaaaa…
    jedynie wybrańcy dostali projekt projektu 🙁 do zaopiniowania…
    ja mam dostać /nie wiem kiedy do mnie dojdzie/, ale może ktoś kto ma już w tej chwili dostęp do tego cudeńka mógłby napisać cos bliżej??
    pzdr 🙂

    #6149
    joawar
    Uczestnik

    Czyli Izmi – w Tobie nadzieja 😛

    #6150
    irenaanna
    Uczestnik

    No cóż, jeśli plotki przybiorą postać przepisu prawa – pozostanie nam satysfakcja moralna, czyli świadomość przynależności do nielicznej elity właścicieli papierka z cennym podpisem. Oprawię w ramki i powieszę nad biurkiem!

    #6157
    terka
    Uczestnik

    Do osób, które widziały projekt zmian do ustawy o finansach publicznych

    Czy jest to projekt nowej ustawy, czy zmiany do obecnie obowiazującej?
    Czy projekt ten zawiera jakieś zmiany w zakresie ochrony pracy audytora wewnętrznego?
    Pozdrawiam

    #6158
    bla28
    Uczestnik

    Projekt rzeczywiscie jest. Krotko mowiac stach sie bac co Oni powymyslali. Takiego balaganu jescze nie widzialem. Koniec z niezaleznoscia audytora.

    #6159
    joawar
    Uczestnik

    Sorki za ton ale PROJEKT JEST gdzie ???????????
    czy to jest tajemnica ????????????
    jeżeli nie to … 👿 😈 🙁 😳

    #6160
    anna-g
    Uczestnik

    Pytanie na forum padło juz wiele razy ale odpowiedzi się nie doczytałam.
    Gdzie (w jaki sposób) można zapoznać sie z treścia tego Projektu?
    Pozdrawiam

    #6162
    bla28
    Uczestnik

    Dostaly go resorty do zaopiniowania, ale przeciekl on rowniez do nizszego szczebla. Czyli np. do Urzedow Wojewodzkich. Nalezy wlasnie tam szukac.

    #6163
    anna-g
    Uczestnik

    No tak, „Blacho” zaczął watek, wsadził kij w mrowisko i ZNIKŁ.
    Pewnie ma teraz niezły ubaw czytajac nasze wpisy 🙂
    A swoja droga należy kwestie „PROJEKTU WIDMO” zgłosić do programu: „Ktokolwiek widział ktokowlwiek wie”. Moze oni nam pomogą.

    Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

    #6169
    izmi
    Uczestnik

    🙂
    najpóźniej w poniedziałek będę miała „cudeńko”, więc jeśli nikt wcześniej nie napisze o tym tworze, to proponuję uzbroić się w cierpliwość 😆
    z pewnością wielu będzie baaaaardzo zaskoczonych propozycjami /nie chcę przytaczać z pamięci, bo mogę coś pokręcić/ projektu 👿
    pozdrawiam 🙂

    #6171
    meg
    Uczestnik

    Chociaż na Ciebie mozna liczyć. A inni… ech szkoda gadać.
    Pozdrowienia 😀 i czekamy z niecierpliwością 😕

    #6173
    adfaj
    Uczestnik

    Dziękujemy Izmi 😛 😛
    Miłego dnia i do poniedziałku. Uzbrajamy się w cierpliwość jak kazałaś 😆

    #6189
    marzena
    Uczestnik

    Art. 56.
    1. Audytorem wewnętrznym może być osoba, która:
    1) ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że przepisy odrębne uzależniają zatrudnienie w jednostce od posiadania obywatelstwa polskiego;
    2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
    3) nie była karana za popełnione umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
    4) posiada wyższe wykształcenie;
    5) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe w zakresie przeprowadzania audytu i kontroli;
    6) nie była pracownikiem lub nie pełniła służby lub nie była współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 11 kwietnia 1997r. o ujawnieniu pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi w latach 1944 – 1990 osób pełniących funkcje publiczne (Dz. U. z 1999r. Nr 42, poz. 428).
    to nie jest żadna prowokacja

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 78)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.