sobota, 27 kwietnia, 2024

kwestionariusz dot. audytu

Home Forum Sektory Samorządy kwestionariusz dot. audytu

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 40)
  • Autor
    Wpisy
  • #21615
    alicjajw
    Uczestnik

    Izmi to ja akurat doskonale wiem i tak bym napisała ale czy to przejdzie 😀 .

    #21616
    izmi
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wacek_Service] [QUOTE BY= izmi]
    wiedza kosztuje, czyż nie :wink:[/QUOTE]

    ODP.:
    warto wiedzieć i pamiętać patrząc na zapowiedzi szkoleń zamieszczanych na s… tm :lol:[/QUOTE]

    jak już dziś napisałam niektóre typy ludzkie same na świat przychodzą – do nich zaliczam również społeczników /na szczęście jeszcze tacy się pałętają po tym łez padole/
    a zapowiedzi szkoleń? ponad pół roku żadnego nie było ;P przynajmniej z tych firmowanych przez ….tm, bo zdarzają się oczywiście informacje o naukach innych – zamieszczane ot tak po prostu, non profit
    ale kogo to w ogóle?…

    #21619
    dudu
    Uczestnik

    Pietryka, przeczytałam informację z kontroli NIK, ale jakoś nie mogę znależć zagadnienia 4 A na marginesie dopowiem, ze jestem z dolnośląskiego 🙂

    #21625
    pietryka
    Uczestnik

    Duduś -ja też.
    Co do 4 zestawienia – /ostatnia tabela/ liczba zidentyfikowanych oszarów ryzyka… – chciałem zwrócić uwagę, że ten sam NIK /z Gdańska/ w opinii o audytach na Pomorzu, trochę się naśmiewa ze zbyt dużej ilości zidentyfikowanych obszarów ryzyka czyli z cyklu audytu wynoszącego 20 i więcej lat. 😆
    Teraz już wiemy, że ankietę dostają wszyscy, którzy zgłosili prowadzenie audytu na początku 2010 r. /wymóg ustawy/, niestety ankieta nie jest anonimowa. 😉

    #21626
    jadtra
    Uczestnik

    Nie moge znaleźć wyniku kontroli NIK na stronie podanej przez Pietryka Prosze o pomoc. Wyswietla mi się informacja o kilkuset kontrolach .
    Trochę mam mało czasu bo przed chwila dostałam te dokumenty, gdyż omyłkowo były wysłane do innej jst. 😀 Nik pomyliła adres, ale to też ludzie tyle, ze mam malutko czasu.
    Liczę na link z adresem tego wyniku kontroli. Tak by było szybciutko
    😎

    #21628
    anka123
    Uczestnik

    Też to czytałam, więc mogę pomóc http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,6540.html :
    nr ewid.:razz:/09/132/LGD

    #21629
    anka123
    Uczestnik

    w numerze powinno być P/09/132/LGD

    #21630
    jadtra
    Uczestnik

    Dziekuję bardzo za podanie linku dot. kontroli 😀

    Mam pytanie – W zestawieniu kogo podać jako „osobę sporzadzającą formularz „. W NIK w Gdańsku nie moga odpowiedzieć bo pan jest na urlopie i jak wyślę zapytanie meilema to jak wróci… to odpisze..
    Czytałam, że już niektórzy wysłali dokumenty do NIK , proszę o taką wskazówkę.

    #21631
    alicjajw
    Uczestnik

    Jeszcze wprawdzie nie wysłałam ale już wypełniłam formularze a w rubryce osoba wypełniająca wpisałam zgodnie z prawdą siebie.

    Do ankiet dołączę pismo przewodnie i to już podpisze Szef bo do niego adresowano pismo z NIK.

    A tak a propos kontroli NIK na Pomorzu. Tylko rzuciłam okiem na początek i zauważyłam, że NIK zamiennie używa pojęcia kontrola zarządcza / wewnętrzna co mnie denerwuje bo dla mnie to nie jest to samo…

    #21632
    pietryka
    Uczestnik

    Na nic Twoje nerwy – bo to jest to samo. Takie same standardy, ale to już dyskutowaliśmy. Od zawsze a więc od 2002 roku, kiedy audyt wewnętrzny wszedł do Polski, jego rolą było sprawdzanie stanu kontroli wewnętrznej a więc obecnie zarządczej i… to tyle na dzisiaj 😆

    #21639
    kikcloud
    Uczestnik

    alicjajw> Czy zauważyłaś, że kontrolą objęto okres od 1.01.2008 r. do 30.06.2009 r. Czynności kontrolne
    przeprowadzono od 7.07.2009 r. do 18.01.2010 r.?
    No i jakie wnioski?

    #21641
    pietryka
    Uczestnik

    Na stronach 4-5 tego opracowania jest „słowniczek i wyjaśnienia ważniejszych pojęć” w tym m.in. kontrola wewnętrzna /zarządcza/ i inne, z odwołaniem się do „Glosariusza terminów dotyczących kontroli i audytu w administracji publicznej” wydanym przez NIK w 2005 r. 😉

    #21642
    kikcloud
    Uczestnik

    Przedmiotem kontroli NIK było funkcjonowanie kontroli zarządczej (poszczególne wystąpienia). W NIKu nikt jakoś nie zauważył w okresie planowania, że zarządcza wejdzie dopiero od stycznia 2010. Pamiętacie może, że ustawa się nam opóźniła. Koledzy z NIK nie zdążyli zareagować i stąd później biedni kontrolerzy wykonywali akrobatyczne salta słowne, aby rzeczywistość dopasować do obrazka. 😉

    #21644
    pietryka
    Uczestnik

    Mam oczywiście inne zdanie. Dla mnie znamiennym była informacja na stronach min. fin. żeby w kodeksie etyki czy w karcie audytu zastąpić słowo wewnętrzna słowem zarządcza. Zresztą tak samo postępujemy przy audycie /procedury/, kiedy piszemy o kontroli wewnętrznej czy zarządczej /np. proszę porównać podręcznik audytu wew. w administracji/. A jak ją zwał tak zwał ale jest to system zarządzania przyjęty w jednostce /procedury, instrykcje zasady, mechanizmy, itp./ Przypominam COSO. Przestańmy więc demonizować kontrolę zarządczą bo jej „wprowadzenie” w samorządach polegało w skrócie na przypisaniu ryzyk /mniej czy bardziej trafnie/ zadaniom realizowanym co rok jak również zadaniom nowym np. dofinansowanym z UE, co zresztą powinno być robione w latach poprzednich. Stawiam duże piwo lub gorzką czekoladę temu/ej/, kto mi udowodni, że jest inaczej. Publikacje w „Gazecie Prawnej” nie są dla mnie żadnym dowodem /patrz str. 1/ 😆
    Tylko, że my zaczynamy ponownie dyskusję, która już przewinęła się przez te strony.

    #21645
    kikcloud
    Uczestnik

    Marian,
    ale ja nie o tym ❗ Ja tylko napisałem jak NIK w 2009 r. prowadził kontrolę funkcjonowania kontroli zarządczej w gminach zachodniopomorskiego i co z tego słonko widziało 😀

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 40)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.