sobota, 27 kwietnia, 2024

art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 52)
  • Autor
    Wpisy
  • #18883
    mama0454
    Uczestnik

    [QUOTE BY= terka] Wybacz, 0410, że moja wypowiedź też trochę nie na temat, ale musze się z Wami podzielić tym co znalazłam w necie.

    http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/gminy/reda_miasto/praca

    Urzad Miasta Redy poszukuje audytora w wymiarze 1/16 (słownie: szesnastej) etatu. 😈
    Normalnie mnie zwaliło. Ile to godzin w miesiącu?
    Co mozna w tym czasie zrobić? Nic. Ale może o to chodzi?[/QUOTE]

    Hmmm, 1/16 etatu to wg moich obliczeń chyba 2,5 godziny tygodniowo. Prawie starczy na podpisanie listy obecności, wypicie kawy i poczytanie trochę neta. Oczywiście nie można zapomnieć o skasowaniu jakichś 200-300 zł miesięcznie.
    Burmistrz, który takie ogłoszenie zamieścił nazywa się Krzysztof Krzemiński i ma chłopina poczucie humoru.

    #18884
    izmi
    Uczestnik

    Ha! To przysłowiowy rzut beretem ode mnie 😀 Może warto spróbować, bo to raptem jeden nieco dłuższy dzień pracy w miesiącu a może jakieś konkretne pieniądze z tego będą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tylko co z urlopem?… 1 dzień w roku? 😈 Jak się skuszę to opowiem 😆 😆 😆
    Pzdr

    #18885
    jolkag1
    Uczestnik

    Iza. Więcej czasu w korkach do Redy spędzis 😈

    #18887
    wojak
    Uczestnik

    Info ze strony pkw.gov.pl Wybory 2006 – Krzemiński Krzysztof Eugeniusz 51 Wyższe Reda, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Reda, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej …
    bez komentarza.

    #18888
    izmi
    Uczestnik

    A tam korki 😆 SKM często jeździ 😆 😆 😆
    Weszłam na to ogłoszenie i czytam, i czytam, i czytam i swoim oczom nie wierzę co ten biedny audytorek ma zrobić w ciągu 14 dni roboczych w roku 😆 😆 😆
    przecież przez ten okres nawet dobrze z jednostką się nie zapozna, słowem nie wspominając o analizie ryzyka, planie rocznym itd.
    To są skutki ostatniej nowelizacji 👿
    Powodzenia, ja chyba pasuję. Ale do Sopot naturalnie zapraszam 😎
    Pzdr

    #18889
    kikcloud
    Uczestnik

    Starczy czasu, aby napisać plan audytu, oczywiście niewątpliwie, o oparciu o ryzyka i następnie notatkę do Burmistrza w sprawie niewykonania planu, bo na sprawozdanie już nie starczy czasu 😀

    #18890
    izmi
    Uczestnik

    Kikcloud na burmistrza Redy 😈
    Jednogłośnie zostałeś przeze mnie wybrany! Przyjeżdżaj, tu podobno jeszcze jest w miarę niezłe powietrze 😉 Morze, plaża, lasy, góry, czarnopodniebienne Kaszebe (a to przecież te gorole co to na Batorego się nie załapali), he he – sama rozkosz :mrgreen:
    To jak? Reflektujesz??

    #18893
    kikcloud
    Uczestnik

    Dzięki Iza, ale startuję na Prezydenta (tego, wiecie którego). Każdy głos się liczy 😀
    Panie Krzysztofie! Pan śpi spokojnie, przynajmniej przez 1/16 nocy 😉

    #18894
    terka
    Uczestnik

    Swoją drogą, to czy można było w tym ogłoszeniu o naborze zawrzeć wymogi określone w nieobowiązującej jeszcze ustawy ofp?(uprawnienia audytora):wink: Zaznaczam, że miał być zatrudniony od 1 października 2009 r. wiec jeszcze przed rządami przyszłej ustawy.
    Oj, audytor by się w tej Redzie przydał, i to bardzo 😈

    Dobrze też , ze w nowej ustawie przywracają wreszcie zapis o uprawnieniach audytorów z egzaminem MF. Nie macie pojęcia, ile jest ogłoszęń, w których określają , że osoba musi posiadać uprawnienia, określone w art. 58 ustawy o fp. Np. Drawsko Pomorskie, Złocieniec, i wiele innych.

    #18896
    izmi
    Uczestnik

    Krzysiu, taką przykrość mi na rozpoczęcie łyk-endu robisz…. 😉
    A swoją drogą – z lekkimi zmianami – „ale w koło jest wesoło, małpa w pracy, człowiek w zoo ” :mrgreen:
    Tak… i tym audytorskim pozdrowieniem itd.
    pzdr

    #18897
    scypion
    Uczestnik

    Za 800 pln to nawet trawnika CI nie wykosi, bo mu mogą zabrać świadczenia socjalne, dopłaty i w ogóle każą pracować.

    Horror.

    1/16 etatu – to już jakaś kpina… niech sobie zatrudni cały urząd na 1/16 etatu i podziwia jak efektywnie działa.

    #18913
    0410
    Uczestnik

    1/16 etatu to faktyczie dziwnie, a co powiecie na 1/4. A jeśli 1/4 etatu:
    3.500:4=875×12=10.500 tj. 10 godzin tygodniono, 40 godzin miesięcznie
    Hm…Czy na 1/4 etatu można zrobić coś więcej niż „nic”… Pytam, bo niestety „nie jestem w temacie”
    Takie są efekty nuofp, a wyścig dopiero się zaczyna…

    #18914
    pawels
    Uczestnik

    Czyli jednak umowa o pracę? 1/4 brzmi już ok ale… Popatrz ile jest już ogłoszeń o zatrudnienie aw bez odzewu. W Złocieńcu piąte, Drawsku Pomorskim chyba czwarte i nic. Może ktoś się znajdzie chętny na 1/4 bo będzie miał jeszcze 3 inne na 1/4 i tak naskłada 1 ale zauważ, że tak „uciułane” 3500 pln nie powala na kolana.
    Według mnie jeżeli będziecie chcieli nawiązać umowę z jakimś biurem to nie macie szans uzyskać takiej ceny. Pamiętaj o tym, że takie biuro jest na 100% vatowcem. Dalej jeżeli podpiszenie taką umowę z biegłym rewidentem to są raczej małe szanse na to, że będzie on w stanie zjawiać się u was regularnie co tydzień powiedzmy na 1 dzień.

    #18915
    terka
    Uczestnik

    Paweł napisał:
    „1/4 brzmi już ok ale… Popatrz ile jest już ogłoszeń o zatrudnienie aw bez odzewu. W Złocieńcu pi±te, Drawsku Pomorskim chyba czwarte i nic.
    Tak, tylko że nie do końca te ogłoszenia są w porzadku – wyrzucili z nich (pewnie niechcący) osoby z egzaminem MF.
    Może są w okolicy osoby z egzaminem, ale ich nie chcą, bo uważają, że nie spelniają kryteriów?

    Paweł napisał:
    „Może ktoś się znajdzie chętny na 1/4 bo będzie miał jeszcze 3 inne na 1/4 i tak naskłada 1 ale zauważ, że tak „uciułane” 3500 pln nie powala na kolana”.

    Dla mnie – choć oczywiście sprawa wynagrodzenia jest sprawą istotną – w zatrudnianu audytora w tak małych wymiarach etatu (1/4, 2/5, 1,5) jest to, że fizycznie nie jest mozliwe – przynajmniej w świetle obecnie obowiazujacych przepisów – realizowanie obowiazków audytora wynikających z przepisów. Trzeba przeciez i analizę ryzyka zrobić, i plan, i zadania z panu zrobić, i jeszcze objąć audytem wszystkie obszary (czyli w dużym sktrócie – jednostki gminne)…
    To jest niewykonalne.
    Fikcja po prostu, i tyle.
    Wiem, co piszę, bo mam 1/2 etatu w gminie, i to jest za mało. Tak naprawdę musze zrobić to samo, co na cały etat – i plan, i analizę, i sprawozdanie i zadania jakieś (i jedynie ilość zadań może być nieco mniejsza, niz na cały etat). Nie mówiąc o tym, że jestem też kimś prawniko-kontrolo-doradco podobnym – zwracają sie do mnie z każdym problemem, jaki wyniknie w toku biezącej działaności.

    #18919
    wojak
    Uczestnik

    Terka, nuofp Art.272.pkt 1:”… wspieranie… KIEROWNIKA JEDNOSTKI…” ❗
    Rekomendacja: pogoń wszystkich innych w diabły 😈

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 52)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.