piątek, 26 kwietnia, 2024

art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp

Oglądasz 7 wpisów - 46 z 52 (wszystkich: 52)
  • Autor
    Wpisy
  • #19290
    kules
    Uczestnik

    wnioskuję, że mam spytać żonę? 😀
    zrobię to za 30 minut, jak się zobaczymy 😀

    #19291
    ryszard
    Uczestnik

    Mysle ,ze dylematy jakie NAS nurtują w tematyce jaką opisujesz kules wcale proste nie są.Mysle ,ze przede wszystkim trzeba podejsc racjonalnie – koszt -korzyśc.Osobiscie radzę jesli nie ma przeciwwskazań konfliktu interesu to podjął bym sie dodatkowej pracy w zaprzyjaznionej jfsp.Skoro ustwodawca przewidział taka możliowsc? to dlaczego nie ?
    Hmmm..co do bacy i jego przypadku ..Baca dowiedzial sie ,ze ma absolutnie adidasa..Poprosił ksiedza ,zeby to oglosił a ksiadz pyta dlaczego..Ano, dlatego odpowiada baca,ze ci co się już chytali mojej Maryski, to sie dowiedza ,ze maja pewne adidasa, a jusci po mojej smierci nikt we wsi Maryski nie rusy…
    Myslę ,ze szkoda tej Maryśki..
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19297
    kules
    Uczestnik

    a myślicie, że może być konflikt interesów u audytora pracującego w powiecie i w gminie z tego powiatu? Podległości jednostek nie ma, decyzji tez nie wydaję żadnych, w pracę operacyjną mieszać się nie możemy. A może jest jakiś konflikt?

    #19298
    terka
    Uczestnik

    Nie ma.

    #19305
    adela
    Uczestnik

    Już widzę wściekłość i rozważania co zrobić u jednego z burmistrzów w moim województwie, który dwa lata temu powiedział, że nigdy nie zatrudni audytora, bo z pozostawionych materiałów po odejściu audytora, radni stwierdzili, że audytor nic nie zrobił. Takich „gospodarzy” na włościach jest dużo, choć nie należy generalizować (napewno mojejjednostki to nie dotyczy). Ważne jest również podejście do sprawy skarbników. Tutaj też są ludzie i parapety. Ale generalnie należy stwierdzić, że MF dało wyjątkową plamę. Bo tak jak kiedyś pisałem, jedna Pani Dyrektor z MF na moją sugestię, że ustawa o finansach jest pisana pod budżet państwa i mało w niej specyfiki samorządów, które moim zdaniem zostały „odpuszczone”, po namysle stwierdziła – tak, samorządy są nie wystarczająco dostrzegane. Brak jest osób, które by się tym zajęły. Tak więc audytorzy jst, przed nami dużo wyzwań. Ale co tam, kto sobie z nimi nie poradzi, jak nie my. Pozdrawiam

    #23593123
    eddie
    Uczestnik

    Czas usunąć te stare, nieaktualne wpisy.

    Zapraszam do uczestnictwa w Grupach:

    Fundacja Edmunda J. Saundersa – FEJS,

    Inicjatywa Współpracujących Organizacji Szkoleniowo-Doradczych, oraz

    IIC Poland Chapter – IIC POLSKA

    #23593125
    eddie
    Uczestnik

    W razie potrzeby AW ( „usługodawcę” niezatrudnionego w jednostce) proszę się kontaktować z Fundacją FEJS, IIC Poland Chapter – IIC Polska lub Współpracujących Organizacją Szkoleniowo-Doradczych na tym Portalu.

Oglądasz 7 wpisów - 46 z 52 (wszystkich: 52)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.