piątek, 26 kwietnia, 2024

Egzamin CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CGAP

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 82)
  • Autor
    Wpisy
  • #8952
    jolkag1
    Uczestnik

    Weszłam na stronę i ja osobiście znam 2 wykładowców (byli w JG) mysle, że sa ok, ale zależy mi na opinich uczestników tego studium.

    #8953
    jolkag1
    Uczestnik

    Do jadtra: Wejdż na stronę Krajowej Szkoły administracji Publicznej i w zakładce Studium Audytu Wewnętrznego jest sporo informacji.

    #8954
    jadtra
    Uczestnik

    Dziękuję za pomoc Jolka G1.
    czytałam rónież dzisiejsze wypowiedzi i ….. jak to się mówi do dzieła 😆

    #9213
    tomst
    Uczestnik

    Podręcznik do wczoraj tj do 17.01.2007r. był dostępny w KSAP – rozdwali za darmo. Ale niestety juz nie ma. Nie pomogę wiecej, moge sie tylko pochwalic ze mi sie udało dostac ten podręcznik. Aha i jeszcze jedna sprawa ten podręcznik przygotowywuje tylko do najblizego terminu egzaminu gdyz w opracowaniu jest juz nowe wysdanie tak wiec pomocny bedzie wyłącznie dla przygotowywujących się do egz na maj 2007

    #9221
    kubas
    Uczestnik

    wyluzujacie z egazminami – Zyta planuje od maja likwidacje aw! poczytajcie dzisiejsza gazete prawna
    pozdrawiam

    #9245
    szaszab
    Uczestnik

    Przegladałam Ksiązke do CGAP i moja recenzja jest negatywna układ graficzny tej pozycji budzi wiele do zyczenia a merytoryka w odniesienu do innych krajów. Sama nazwa podręcznik powinna wskazywać że czegoś sie z niego można nauczyć (moze to cały zakres materiału do tego egzaminu ??) ➡ 👿

    #9254
    mama0454
    Uczestnik

    Ludzie, dajcie sobie wreszcie spokój z jakimiś egzaminami. Niedługo audytu w jsfp i tak nie będzie. Po co wywalać w błoto ciężkie pieniądze ??? Czy nie lepiej się trochę odprężyć i np. pojechać z rodziną na jakieś konkretne wakacje ? Albo przynajmniej rozejrzeć się za naprawdę konkretną robotą. Przecież audytorów ma się za nic i taktuje jak zło konieczne (i to do czasu) … :mrgreen:

    #9255
    lukhas
    Uczestnik

    Co do egzaminu CGAP to się zgodzę z Tobą mama0454, jednak co do CIA lub CISA to już nie, bo z tymi egzaminami zawsze można szukać pracy za większe pieniądze w sektorze prywatnym

    #9256
    caliente
    Uczestnik

    Zgadzam się z lukasem.
    Nie chcę nikomu nic narzucać ale ja nie wydałabym złamanego grosza na CGAP. CIA to co innego chociaż on też sam w sobie nie jest przepustką do pracy w sektorze prywatnym.

    #9258
    audytorab
    Uczestnik

    Zgadzam się CIA czy CISA to możliwośc dostania pracy w sektorze prywatnym ale głównie w dużych miastach typu Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań gdzie firmy mają centrale lub siedziby. W pozostałych miastach i miasteczkach – zapomnij.
    Może jestem naiwny ale myślę, że dla jasnosci sytuacji powinniśmy albo każdy z osobna albo porzez SAW, IIA czy inne stowarzyszenia zwrócić się z pisemnym zapytaniem do Ministra Finansów jaką widzi przyszłość i możliwość zagospodarowania audytorów wewnętrznych ze zdanym egzaminem MF zatrudnionych w JSFP w związku z faktami pominięciem ich w ustawie o FP, w związku z zapisami i kierunku autoporawek i wskazaniem do zwalniania w terminie 3 m-cy (bo myślę że I autoporawka wskazywała prawdziwy kierunek zmian MF a póżniej złagodzony następnymi), wypowiedziami w mediach dyskredytującymi audyt wewnętrzny wykonywany przez audytorów po egz. Czy w sytacji przekształcania audytu wewn. na zewnętrzny mamy pakować manatki bo nasza rola jest dla innych czy może podnoszenie kwalifikacji w JFSP jest zasadne dla naszej dalszej pracy w audycie wewnętrznym w sektorze publicznym?

    #9259
    torn
    Uczestnik

    witam
    mam pytanko czy jak uda mi się zdac ten egzamin cgap teraz w maju to zaliczą mi na poczet starzu prace w dziale kontroli wewnętrznej (uczelnia wyższa) bo jestem trochę zdezorientowany

    #9261
    scypion
    Uczestnik

    Do audytorab :
    Po CIA czy CISA można pracować także poza krajem… obserwując zmiany w prawodawstwie i wizji a.w. – należy brać pod uwagę konieczność takiego kierunku rozwoju zawodowego. Nie wiem jaką wizję ma IIA ale SAW (OR Toruń i nie tylko) działał na rzecz zmian w uofp, wysyłane były listy i były rozmowy. Co do wsparcia od IIA – nic mi nie wiadomo o jakchkolwiek społecznych konsultacjach w środowisku audytorów wewn. jsfp z zdanym egz. MF. Może te konsultacje odbywały się pośród audytorów IIA? Nie wiem.
    Pytanie o przyszłość a.w w Polsce nie jest celowe, wystarczy poddać analizie kilka faktów. Autyt jest niezależny i obiektywny. Przez to niewygodny i niesterowalny centralnie. Tworzą go głównie ludzie młodzi – idealiści. Uczciwi. Teraz zestawmy to z rzeczywistością Polski, aferami, zatrzymaniami, skandalami. Czy uważasz, że wyciąganie na światło dzienne kolejnych problemów jest pragnieniem sektora finansow publicznych? Przecież oficjalnie w gospodarce jest wielki sukces, wzrost jest wspaniały i żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym…
    Brak wizji ROZWOJU a.w. wynika z braku rozróżnienia audytu od audytu wewnętrznego oraz z wiary w kontrolę scentralizowaną, działająca wg. ustalonych szablonów a nie opartą na indywidualnej ocenie ryzyka specyficznej dla każdej jednostki.

    #9262
    audytorz
    Uczestnik

    Właściwie to nie wiadomo kto jest naiwny, czy ten kto wierzy w dobre intencje rządu czy za wszelką cenę zdobywa nowe certyfikaty.
    Tak włściwie nie wiadomo jak postąpić czy zdobywać nowe uprawnienia czy poczekać na kolejne ruchy MF.
    Do niedawna uświadamiano nas i kierowników jednostek jakie są szerokie prespektywy aw z certyfikatem MF. Okazuje się jednak że w ciągu jednego miesiąca wszystko może się zmienić.

    #9263
    jolkag1
    Uczestnik

    Do torn: Tak zaliczą ci kontrolę wewnętrzną pod warunkiem, że uczelnia twoja należy do sektora finansów publicznych (informacja z IIA)

    #9265
    jolas
    Uczestnik

    Przygotowuję się do egzaminu CGAP, choć też nie jestem pewna przyszłości aw w jsfp. Ale na całym świecie audyt wewnętrzny funkcjonuje i ma się dobrze więc chyba u nas też kiedyś będzie to poszukiwany i prestiżowy zawód. Poznanie standarów międzynarodowych chyba nikomu nie zaszkodzi a z pewnością będzie ubogacać CV.
    Może potrzeba nam więcej pozytywnego myślenia? 😉

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 82)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.