piątek, 26 kwietnia, 2024

Egzamin CGAP

Home Forum Egzaminy egzaminy Egzamin CGAP

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 82)
  • Autor
    Wpisy
  • #9359
    mama0454
    Uczestnik

    Zgadzam się z poprzednikami : obecnie nikomu z rządzących nie zależy na audycie, więc dążą do jego maksymalnego ograniczeniu lub wręcz wycięcia. Jeśli ktoś dysponuje nadmiarem gotówki, lepiej niech kupi sobie przyzwoite wczasy, niż miałby inwestować w niepewny interes, z którego będzie miał kolejny nikomu niepotrzebny papierek. 👿

    #9362
    lukhas
    Uczestnik

    Proszę też pamiętać o tym, że aby mieć ważny certyfikat CGAP to trzeba uczestniczyć w programie ustawicznego kształcenia (CPE). Oznacza to konieczność uczestniczenia w określonej liczby godzin szkoleń czy konferencji w danym okresie czasu. Niestety nie wszystkie szkolenia są uznawane za zgodne z CPE 😡 no i ciekawe kto to będzie finansował?

    #9367
    agaan
    Uczestnik

    O finansowanie szkoleń nie musisz się obawiać. IIA oraz ISACA organizują okresowo spotkania szkoleniowe, w których udział jest BEZPŁATNY. Nie ulega także wątpliwości, że szkolenia organizowane przez IIA są uznawane dla potrzeb CPE.

    #9368
    lukhas
    Uczestnik

    Ja nie obawiam się o dostępność szkoleń uznawanych w CPE, tylko właśnie o ich finansowanie.

    Super, że są bezpłatne. Ja kiedyś brałem udział w spotkaniu ISACA w Poznaniu. Spotkanie trwało 2 godziny, a czas jaki musiałem poświęcić by na nie dojechać to ok 2,5-3 godzin w jedną stronę – jechałem samochodem (pewnie pociągiem byłoby jeszcze dłużej).

    #9392
    agaan
    Uczestnik

    Z tego co mi wiadomo szkolenia dotychczas były organizowane m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i Katowicach. Zdarza się, że spotkania szkoleniowe trwają rzeczywiście 2 godziny. Biorąc pod uwagę jednak to, że za salę albo ktoś musi zapłacić, albo udostępnia ją bezpłatnie oraz, że prelegenci nie otrzymują wynagrodzenia ani zwrotu kosztów przejazdu, myślę, że nasz czas poświęcony na dojazd nie jest największym problemem. Spotkania ISACA są organizowane w godzinach popołudniowych, co umożliwia udział w nich także osobom, które nie mogą pozwolić sobie na uczestnictwo w szkoleniach w godzinach pracy. Z drugiej strony ile godzin można efektywnie spędzić ucząc się po 8 godzinach pracy? Zdarzają się także całodzienne szkolenia czy konferencje organizowane przez IIA (przykładowo w marcu 2006 r. w Warszawie). Poza tym podjęcie decyzji czy warto poświęcić czas i pieniądze na dojazd na określone szkolenie zawsze pozostaje w gestii osoby zainteresowanej…

    #9563
    k-asiek
    Uczestnik

    No to ja już zgłupiałam. Myslałam sobie o zrobieniu CGAP , ponieważ stanowi on suplement 4 modułu CIA i od razu mam dodatkowy certyfikat wmieniany w art 58 uofp. CIA to min 2 lata.
    A tu czytam, że wstrzymywać się bo CGAP wogóle nie potrzebny?
    Nawet prywatne przedsiębiorstwa uznają CGAP , a może się mylę?

    #9571
    caliente
    Uczestnik

    K-asiek, najlepszą informacją jakie certyfikaty coś znaczą dla firm są oferty pracy w audycie albo kontroli wewnętrznej.
    Ja spotkałam się z wymaganiami CIA ale CGAP nie widziałam (co nie znaczy że nie ma firm które chcą mieć człowieka z CGAP).

    Chciałam poruszyć jeszcze jeden temat dot. CGAP. Po lekturze „starego” podręcznika do CGAP oraz standardów GAGAS które są „fundamentem” tego egzaminu dochodzę do wniosku, że… to nie jest certyfikat dla audytora wewnętrznego tylko dla pracownika najwyższego organu audytu (np amerykańskiego GAO czy naszego NIKu). Czy też macie takie „wrażenia”?

    #9575
    scypion
    Uczestnik

    [QUOTE BY= caliente]
    Chciałam poruszyć jeszcze jeden temat dot. CGAP. Po lekturze „starego” podręcznika do CGAP oraz standardów GAGAS które są „fundamentem” tego egzaminu dochodzę do wniosku, że… to nie jest certyfikat dla audytora wewnętrznego tylko dla pracownika najwyższego organu audytu (np amerykańskiego GAO czy naszego NIKu). Czy też macie takie „wrażenia”?[/QUOTE]

    Oczywiście – a dlaczego by nie? Skoro masz wyraźnie obecnie w ustawie zapisane, że kontrolerzy zewnętrzni tak jak NIK”owcy, UKS”owcy czy bielgi rewidenci są w Polsce audytorami wewnętrznymi – to wszystko cokolwiek się dotyczy ich jest audytem wewnętrznym. Taka obecna rzeczywistość.

    To powyżej to ironia.

    #9741
    k-asiek
    Uczestnik

    A gdzie mogę zdobyć standardy GAGAS? Oczywiście po polsku.

    #10017
    mock
    Uczestnik

    Czy ktoś już się zarejestrował na majowy termin CGAP? Z tego, co widzę nie ma na stronie IIA możliwości rejestracji online.Dokumenty należy przesłać do centrali IIA w USA. Czy w związku z tym potrzebne jest tłumaczenie dyplomu i referencje po angielsku?

    #10018
    caliente
    Uczestnik

    Online można się rejestrować ze strony IIA Global, na stronie IIA Polska jest info jak to zrobić.

    #10022
    mock
    Uczestnik

    Info rejestracyjne CGAP na stronie IIA Polska jest nieaktualne,a na stronie IIA Global nie ma możliwości rejestracji online. Dlatego pytam czy kotoś się już rejestrował i może napisać jakie dokumenty wysłał i w jaki sposób zapłacił za egzamin? A tak na marginesie to podobno CGAP zdało do tej pory w polskiej wersji 7 osób na 8 zdających.

    #10023
    mareksp
    Uczestnik

    Rejestracji online do CGAP nie ma i nie było wcześniej (w przeciwieństwie do CIA). Informacje są zamieszczone w anglojęzycznej broszurze CGAP 2006 w formacie pdf, dostępnej na stronie IIA Global. Wynika z niej, że niezbędne do rejestracji jest wypełnienie formularza rejestracyjnego (dostępny w formacie pdf) i przesłanie go e-mailem, faxem lub pocztą. W terminie do 31.03.2007 trzeba też złożyć do IIA razem z formularzem rejestracyjnym także kopię dyplomu ukończenia studiów (magisterskich – master lub licencjackich – bachelor degree) oraz wypełniony i podpisany przez członka IIA lub przez pracodawcę formularz Character Reference. Są to dokumenty w języku angielskim. Potwierdzenie 2-letniego stażu w audycie może być dosłane później, nawet po egzaminie. Opłaty mozna dokonać podając dane karty kredytowej w formularzu rejestracyjnym lub dokonując przelewu na rachunek Bank of America podany w treści tego formularza. Znam osoby które wskazały dane karty kredytowej w formularzu przesłanym poczta i wszystko było OK. Ja rejestrując się do CIA podawałem te dane w formularzu rejestracyjnym online i też było bez problemów.
    Powodzenia

    #10056
    stadyr
    Uczestnik

    czy przdkładając szefowi do podpisu druki potwierdzające praktykę i stosowania kodeksu musieliście przedkładać również tłumaczenie tych druków??

    #10059
    kacha
    Uczestnik

    A nie wystarczy przesłać tylo formularza zgłaszającego i pieniążków ❓ ❓
    Płacąc przelewem trzeba jedynie dołączyć dowód ich przesłania.

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 82)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.