piątek, 26 kwietnia, 2024

Czy jest potrzebna organizacja : AICP w Polsce?

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Czy jest potrzebna organizacja : AICP w Polsce?

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 86)
  • Autor
    Wpisy
  • #23592681
    eddie
    Uczestnik

    Jak wygląda tzw. „sieć globalna” jednostek AICP Toma McClurga:

    1. Zjednoczone Królestwo (a raczej tylko Anglia)

    2. Rosja Chapter: w tym Azerbaijan, Uzbekistan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Tajikistan and Armenia. Ale raczej istnieje tylko na papierze, więcej skoro tylko się dowiem.

    3. Poland Chapter: dotychczas z opisu na stronie AICP wiadomo tylko, że to polskie stow. zw. dawniej IIC polska (ale które nie ma żadnego powiązania z IIC) podpisało jakieś porozumienie z Tomem – za tym stoją l. Adamski i Irek Jabłoński – oboje właściwie bez większego praktycznego doświadczenia z Kontroli Wewnętrznej i bez żadnych kwalifikacji – oprócz MAICP nadane z darmo przez Toma? Nie wiadomo jednak czy w AICP ogóle ruszy w Polsce, tylko już robi smród na rynku. Przypominam, że to przez tych dwóch typów to polskie Stow. straciło rację bytu.

    Tak więc właściwie AICP wcale nie ma żadnej sieci globalnej – i bardzo wątpię, czy w ogóle będzie miało – ale robi sobie reklamę, myśląc, że praktycy są aż naiwni …

    #23592682
    Jan
    Uczestnik

    POMOCY! Nie mogę znaleźć żadnych dokumentów dotyczących rejestracji tej podejrzanej organizacji. Szczególnie nie ma na stronach AICP żadnego statutu ani podobnego dokumentu. W końcu, czy to jest organizacja charytatywna/nie dla zysku, czy stowarzyszeniem, czy co? Czy były jakiekolwiek zebrania członków, jeśli tak, to gdzie i kiedy? Czy były wybory, jeśli tak, to gdzie i kiedy? Więc, w jaki sposób czy skąd wzięli się członkowie zarządu? Czy członkowie globalnego zarządu AICP figurują w KRS ang.?

    Na pewno taka informacja była wymagana przez KRS angielski, więc gdzie można ją znaleźć?

    Nie podoba mi się styl opisywania siebie przez AICP, jest tam ZA DUŻO superlatywów! Za mało informacji o początku tej ‚globalnej’ organizacji, a jeśli powstała niedawno temu, to jak może się opisywać jako ‚globalna’? Kto tu kogo naciąga? Wygląda na to, że AICP nie tylko już  robi smród na rynku polskim jak to jest opisane powyżej, ale sama śmierdzi!

    #23592683
    zenek
    Uczestnik

    A jak ma AICP powstać w Polsce?

    #23592684
    zenek
    Uczestnik

    A jak ma powstać Chapter (?) AICP w Polsce? Kto się tym zajmuje?

    #23592688
    zenek
    Uczestnik

    Irek J. to rozumiem jest Ireneusz (Irek) Jabłoński? Ale kto to jest ten Jabłoński?

    #23592689
    eddie
    Uczestnik

    Sprawdziłem tą GLOBALNĄ firmę AICP na LinkedIn. Oto co znalazłem:

    1. Podaje, że ma swoją Centralę („Headquarters”) w Londynie, ale to nie jest żadna siedziba, tylko wirtualny adres (skrzynka) pocztowy. Czyli jest to kłamstwo, AICP umyślnie myli ludzi udając, że działa w Londynie.

    2. Podaje, że  ilość pracowników jest w skali 2-10, a w prawdzie jest tylko jeden.

    3. Na LinkedIn ma już aż 5 członków!

    Reszta opisu to kłamstwa i grube przesady: https://www.linkedin.com/company-beta/15197396/ aż mi się mdło robi czytając ten tekst …

    I to taką firmę Irek Jabłoński i Leszek Adamski chcą wprowadzić do Polska – ale rzeczywiście w całej Polsce to ci dwoje najlepiej pasują do powiązania z taką firmą.

    #23592690
    zenek
    Uczestnik

    Czyli ta globalna organizacja AICP to jakieś oszustwo? Jeśli nie potrafi nawet rozwinąć swoją działalność w Zjednoczonym Królestwie to czego szuka w Polsce? Przecież w Polsce znamy międzynarodowe organizacje od 20 lat i nie damy się tak łatwo nabrać jakiejś jedno-osobowej nie wiadomo co, która tylko opisuje sama siebie jako organizację globalną.

    Wciąż nie wiem kto to jest ten Jabłoński ani teraz ten Adamski? Jest ich kilku w Internecie.

    #23592691
    Jan
    Uczestnik

    Allan Robertson, President AICP był w lotnictwie angielskim podczas II Wojny, czyli wówczas musiał mieć przynajmniej 20 lat, czyli dzisiaj chyba już ma z 90 lat, co też widać z jego fotki. Sam Tom McClurg też już od dawna jest na emeryturze, czyli AICP prowadzi dwóch emerytów.

    Irek Jabłoński dużo gada ale jest mało efektywną osobą natomiast Adamski jest bardzo niesympatyczną osobą ale nie wiem co właściwie robi? Postaram się dowiedzieć, ale jestem pewny, że nie mają oni żadnych kwalifikacji profesjonalnych. Ani jeden ani drugi, o ile ja wiem, nie ma żadnego praktycznego doświadczenia z IC i na pewno nie

    [caption id="" align="alignnone" width="150"]Allan Robertson Allan Robertson[/caption]

     

     

    #23592692
    eddie
    Uczestnik

    Mogę potwierdzić, że też sprawdziłem dane o powyżej opisanych danych o tych osobach i żaden z nich nie jest praktykantem IC i że nie mają żadnych kwalifikacji z IC ani też z GRC. W przypadku Allana Robertson i Toma McClurga GRC nie było „modne” za ich czasu a Jabłoński i Adamski nie mają żadnych kwalifikacji zawodowych.

    Nieudacznik Jabłoński zajmuje się organizowaniem szkoleń a właściwie Adamski nie słynie z niczego oprócz nieprzyjemnego, złośliwego charakteru. I tacy ludzie chcą promować tą firmę i te nieuznane przez nikogo niby kwalifikacja w Polsce?

    #23592694
    Jan
    Uczestnik

    Do niedawna John Buxton figurowal jako czlonek zarządu AICP ale już go nie ma, czyli w krótkim czasie AICP już stracilo az dwóch czlonków swojego globalnego zarządu.

    #23592695
    eddie
    Uczestnik

    John Buxton handluje karawanami i domami mobilnymi. Widocznie Tom McClurg z początku nie miał nikogo innego do umieszczenia w zarządzie AICP. Bez dalszego komentarza.

    #23592696
    eddie
    Uczestnik

    Leszek Adamski: na swoim profilu na stronie internetowej GoldenLine nie podał żadnego doświadczenia. Tylko podaje, że jest prezesem firmy rodzinnej (?) Azoka Sp. z o.o. czyli raczej nie jest nigdzie zatrudniony tylko prowadzi działalność gospodarczą na postawie umów zlecenia.

    Nic ciekawego.

    #23592700
    Jan
    Uczestnik

    Irek Jabłoński mimo, że wie, że AICP to bardzo podejrzana firma Anglika Toma McClurga wciąż ją promuje w internecie:
    <p style=”margin: 0cm 0cm 0pt;”><span style=”color: black; font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>Stowarzyszenie Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej</span><span style=”color: black; font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>, partner Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej ma już swoją nową stronę <span style=”font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>http://www.cakw.pl/</span&gt; i rozwija się bardzo dynamicznie.
    Ważnym partnerem Stowarzyszenia jest organizacja pod nazwą <span style=”font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>theAICP z siedzibą w Londynie</span>. AICP nadaje certyfikat MAICP oraz rozwija globalną działalność na całym świecie. Wiecej na stronie <span style=”font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>http://www.theaicp.org/</span&gt;
    Serdecznie zapraszamy co członkostwa w Stowarzyszeniu Certyfikowanych Audytorów i Specjalistów ds. Kontroli Wewnętrznej <span style=”font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>http://www.cakw.pl/</span&gt;
    Deklaracja członkowska do pobrania znajduje się na stronie <span style=”font-family: ‚Arial’,sans-serif;”>http://www.cakw.pl/wp-content/uploads/2017/01/deklaracja_cz%C5%82onka-v2-poprawiona-2.pdf</span&gt;
    Wiadomość została uaktualniona przez: ireneusz (2017-01-03 20:13)</span></p>
    <p style=”margin: 0cm 0cm 0pt;”>Ostrzegamy naiwnych osób aby nie dali się wciągnąć w tą maszynkę do robienia pieniędzy przez sprzedawanie członkostwa i bezwartościowych desygnacji wymyślonej przez Toma McClurga.</p>
     

    #23592701
    zenek
    Uczestnik

    Dlaczego tak wiele postów są mało czytelne? Ciekawe tematy, ale trzeba się namęczyć aby je odczytać.

    #23592704
    Jan
    Uczestnik

    Trzeba spytać Administratora. Chodzi o to, że ‚Copy and Paste’ nie działa poprawnie na tym Forum.

    Mogę potwierdzić, że Jabłoński i Adamski już próbują rekrutować Członków do swego Chapteru/AICP mimo ostrzeżeń publikowanych tu jak i w innych miejscach. Adamskiego można zrozumieć gdyż jego Spółka już raczej nie jest „rodzinna” i nie wiedzie mu się dobrze – chyba z powodu jego przykrego charakteru?

    Dowiem się więcej, ale z pewnością ja nie dołączyłbym się do czegokolwiek co prowadzą ci dwoje.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 86)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.