niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona główna Artykuły Praktyczny audyt licencji oprogramowania

Praktyczny audyt licencji oprogramowania

Szanowni Państwo!


Uwzględniając Państwa liczne zapytania dotyczące audytu licencji oprogramowania oraz odpowiedzialności karnej kadry kierowniczej z tytułu posiadania i wykorzystania nielegalnych kopii oprogramowania (w myśl przepisów ustawy z dnia 6 czerwca 1997 Kodeks Karny Dz. U. Nr 88, poz. 553, oraz ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz. U. z 1996 r., Nr 90, poz. 631), chcielibyśmy zaprosić na szkolenie poświęcone temu zagadnieniu p.t.:


„Praktyczny audyt licencji oprogramowania”


Szkolenie Audyt.Net z cyklu: „Krok po kroku”


11-12 stycznia 2007, Bydgoszcz – OSK AGAT


Szkolenie, w formie warsztatów (ok. 50% czasu szkolenia to praktyczne zajęcia) przeznaczone dla audytorów wewnętrznych, informatyków oraz kadry zarządzającej. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pełną wersję programu do przeprowadzenia audytu licencji wraz z dodatkowym modułem inwentaryzacyjnym – zarządzanie zasobami.


Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z metodami, procedurami oraz narzędziami pozwalającymi na przeprowadzenie audytu licencji oprogramowania w jednostce. Uczestnicy zdobędą także umiejętność samodzielnego prowadzenia ciągłego nadzoru nad kwestiami licencyjnymi w jednostce. Podczas warsztatów, główny nacisk położony będzie na: analizę dokumentacji licencji, monitoring użytkowników oraz wykonywanie audytów ciągłych.


Zajęcia praktyczne będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium komputerowym – przy każdej stacji roboczej będzie maksymalnie dwóch uczestników szkolenia. Szkolenie prowadzić będą certyfikowani inżynierowie ds. audytu, praktycy, Konsultanci Audyt.Net.


Szkolenie odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2007 r. w OSK AGAT w Bydgoszczy przy ul. Ludwikowo 1 (1 800m od Dworca Głównego w Bydgoszczy, sugerowany dojazd do ośrodka taksówką cena 12-15zł). Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego noclegu poprzedzającego szkolenie w kwocie 104 zł (wraz ze śniadaniem).


Koszt udziału jednej osoby w szkoleniu wynosi tylko 950 zł. Cena obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie, serwis kawowy i komplet materiałów szkoleniowych, a także transport z hotelu do laboratorium komputerowego. Dla przedstawicieli sektora publicznego oferujemy 20% rabat od ceny oraz dla każdego z uczestników 100 zł rabat w przypadku udziału w szkoleniu bez zakwaterowania.


AGENDA SZKOLENIA
 Pierwszy dzień


9:30 – 11:00

Rejestracja

11:00 – 12:30


Potrzeba i rola audytu licencji oprogramowania. Zabezpieczenie jednostki organizacyjnej przed konsekwencjami wynikającymi z tytułu wykorzystania nielegalnego oprogramowania.


12:30 – 12:45


Przerwa kawowa


12:45 – 14:30


Przygotowanie audytu licencji. Wybór narzędzi Opracowanie i wykonanie procedury audytu.


14:30 – 15:15


Obiad


15:15 – 16:15


Zaawansowane możliwości AuditPro – inwentaryzacja i kompleksowy audyt zasobów jednostki


16:15 – 16:30


Przerwa kawowa


16:30 – 18:00


Opracowanie procedur zarządzania licencjami oprogramowania. Prowadzenie nadzoru ciągłego nad zainstalowanymi aplikacjami.


19:00


Kolacja


 Drugi dzień


8:00 – 8:30


Śniadanie


8:30 – 10:30


Ćwiczenia warsztatowe – przygotowanie i wykonanie audytu licencji.


10:45 – 11:00


Przerwa kawowa


11:15 – 12:45


Ćwiczenia warsztatowe – przygotowanie i wykonanie audytu licencji c.d.


Test sprawdzający zdobyte umiejętności.


12:45 – 13:45


Obiad


13:45 – 15:15


Podsumowanie warsztatów – omówienie korzyści płynących z audytu licencji.


15:15 – 15:30


Zakończenie (omówienie wyników testu, rozdanie zaświadczeń)


Opłata za 1 osobę: • 950,00 zł – (sektor prywatny)
 • 760,00 zł – (sektor publiczny) –  rabat 20%

Cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, nocleg w pokojach dwuosobowych z wyżywieniem (śniadanie, obiady, kolacja i serwis kawowy)


(bez zakwaterowania) • 850,00 zł – (sektor prywatny) – rabat 100 zł
 • 660,00 zł – (sektor publiczny) – rabat 100 zł

Cena obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, wyżywienie (obiady, kolacja i serwis kawowy)


Dodatkowe opcje (dopłata): • Dodatkowy nocleg 104,00 zł
 • Gwarancja pracy przy jednoosobowym stanowisku 200,00 zł

 


Przykładowe informacje o połączeniach PKP:Tutaj możesz pobrać:UWAGA, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

7 KOMENTARZE

   • Iza nie bądz taka.. napisz co Ci sie podobało.przeciez Admin prosi o konkrety ze oceny szkolenia..Może i my cos skorzystamy w tak trudnych czasach?

    Ryszard

    • Ryszardzie, po cóż ja – szary żuczek – mam pisać? Szarob już napisał. Moje zdanie jest subiektywne. Polecam również Tobie to szkolenie – naprawdę jest dobre. Możesz jednak mi nie wierzyć, więc spytaj wspólnych znajomych z Opola czy Poznania 🙂

      

 1. Witam,
  Dorota1 chyba troszkę przesadziłaś 🙂 Ja też byłem i dowiedziałem się m.in. o podstawach prawnych w oparciu, o które robi się taki audyt oraz jak używać kilku narzędzi pomocnych przy przeprowadzaniu audytu legalności oprogramowania. Wiem też jaką wiedzę na temat licencji muszę posiadać (chodzi np. o wymagane atrybuty licencji).  Pamiętaj też, że może to nie jest standard postępowania, ale to zaproponowane oprogramowanie (Audit Pro) służy głównie do zarządzania (czynność ciągła) oprogramowaniem, a nie do jednorazowej akcji. Do tego użyłbym innych omówionych tam programów, które są niejako łatwiejsze w obsłudze dla „laika”. Przyznam, że dla mnie za dużo było wnikania w ten program. Ja nie specjalizuję się w audytach informatycznych. Ale inni tak. Nie liczyłbym jednak, że ktoś pokaże Ci analizę ryzyka i wnioski po audytowe.
  Na koniec jeszcze jedna rzecz. Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale mam też nadzieję, że osoby organizujące, zgodnie z zapowiedziami, będą w razie potrzeby służyć pomocą. Jeżeli to się sprawdzi, to przyznasz chyba, że nie często jest taka możliwość.
  Ogólnie więc nie żałuję i polecam to szkolenie.

 2. Do uzytkownika dorota1: jestem zaskoczony Pani wypowiedzia, tym bardziej, ze nie zglaszala nam Pani zadnych negatywnych uwag po szkoleniu a dobrowolna anonimowa ankieta, jaka przeprowadzilismy po szkoleniu wsrod uczestnikow tego szkolenia przedstawia zgola odmienna opinie niz Pani opinia.

  Poza tym mam prosbe, aby uzasadniac swoje negatywne komentarze przykladami i wskazywac co sie nie podobalo i jak powinno to wygladac. Bo jedynie taka krytyka jest dobra, ktora pokazuje rozwiazanie danego problemu, a nie mowi jedynie ze cos bylo zle a juz komentarz typu „nie polecam” nie mowi kompletnie nic.

  Inna sprawa sa jeszcze subiektywne odczucia, ktore kazdy ma prawo miec.

  Ponizej przedstawiam wyniki ankiety ze szkolenia, ktore tak bardzo sie Pani nie podobalo (ankieta byla anonimowa, wiec nie ma tu pewnie Pani wypowiedzi i średnia nalezaloby obnizyc o Pani negatywne odpowiedzi w kazdym punkcie – jak sie domyslam)

  Pytanie zadane w ankiecie

  Średnia ocen w skali (1-5)

  1. Czy omawiane zagadnienia były przekazywane w sposób jasny i zrozumiały? 4,6
  2. Czy zastosowana metoda szkolenia była właściwa? 4,4
  3. Czy tempo prowadzenia zajęć było właściwe? 4,3
  4. W jakim stopniu prowadzący potrafili zainteresować i zaangażować uczestników szkolenia? 4,9
  5. Czy szkolenie spełniło Pana(i) oczekiwania? 4,3
  6. W jakim stopniu program szkolenia pozwalał dokładnie wyjaśnić problematykę danego tematu? 4,2
  7. Jak Pan(i) ocenia przygotowanie wykładowców? 4,9

  admin

 3. Nie martw się Admin, jeszcze się taki nie narodził, kóry wszystkim dogodził 😉

  Ja wybrałem się na to szkolenie, bo poleciła mi je moja znajoma, która była na innych waszych szkoleniach i nie żałuję. Miała rację, dobra organizacja, super podejście do uczestników szkolenia, profesjonalni wykładowcy, nawet taksówki wożące ludzi z hotelu do miejsca, gdzie odbywało się szkolenie i spowrotem.

  Ja w przeciwieństwie do Doroty1 polecam to szkolenie obiema rękami i nogami

  Audytoriusz

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze