Jeśli absolwent studiów wyższych chciałby pracować jako konsultant podatkowy, to wcześniej powinien zastanowić się nad podjęciem praktyk np. w jednej z trzech firm zajmujących się doradztwem podatkowym: kancelarii Lovells H. Seisler, Kancelarii Biegłych Rewidentów Auxilium albo w BPG Consulting.
Praktyka dość często kojarzy się z tanią siłą roboczą. Jeśli jednak popatrzymy na oferty praktyk w firmach doradztwa podatkowego, to okaże się, że po ich odbyciu otwiera się wiele możliwości. Student lub absolwent nie tylko nabiera doświadczenia, ale ma także świadomość, z czym spotka się w życiu zawodowym, jeśli wybierze zawód doradcy podatkowego. Przede wszystkim jednak rośnie jego wartość na rynku, a tego nie sposób przecenić. Każda firma zajmująca się doradztwem podatkowym chętnie przyjmie na staż kandydatów, którzy już wcześniej odbywali praktyki. Praktykanci mają duże szanse, by po zakończeniu praktyk podjąć z firmą stałą współpracę lub otrzymać zatrudnienie na etacie, zwłaszcza jeśli podczas praktyki wykażą się zaangażowaniem i dobrą pracą. Praktyka jest więc szybką drogą do zatrudnienia, zarówno w firmie o profilu kancelaryjnym, jak kancelaria Lovells H. Seiser czy Kancelaria Biegłych Rewidentów Auxilium, jak i firmie stricte doradczej, jak BPG Consulting.
Wymagania są wysokie
Oferta praktyk w trzech wymienionych firmach jest skierowana głównie do studentów z Warszawy, Krakowa i Wrocławia, bowiem w tych trzech miastach mają swoje siedziby odpowiednio Lovells, Auxilium i BPG Consulting. Firmy poszukują głównie studentów IV i V roku studiów prawniczych i ekonomicznych. W każdej nacisk kładzie się jednak na nieco inne wymogi. Kancelaria Lovells poszukuje głównie studentów kierunków prawo i administracja, którzy biegle znają język angielski w mowie i w piśmie oraz osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Atutem kandydata będzie wspomniana wcześniej praktyka w innej firmie doradztwa podatkowego, znajomość specyfiki pracy, cechy charakteru, takie jak pracowitość, dokładność czy zdolność do pracy w zespole. Liczy się także znajomość komputera, w tym popularnych pakietów Windows oraz systemów takich jak DocsOpen lub Hummingbird. (…)
Dalsza część artykułu na stronach >>Gazety Prawnej<<