poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna Artykuły Artykuły prasowe Założenia reformy finansów publicznych

Założenia reformy finansów publicznych

Polecamy analizę tabelki na końcu artykułu


Cały artykułu dostępny na stronach >>Gazety Prawnej<<


P.S.
A jak do tego ma się projekt ustawy o finansach publicznych?? >>PROJEKT<<

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

12 KOMENTARZE

 1. No i Pani Minister dopięła swego. Od poczatku była przeciwna audytowi wewnętrznemu. Zastanawiam się tylko po co nadal Ministerstwo organizuje te szkolenia dla nas, skoro za chwilę nas nie będzie. Czy nie szkoda wydawać unijnych pieniędzy? Może trzeba właśnie zainteresować Unię Europejską ta sprawą, że marnotrawione są publiczne pieniądze? Fantastyczny prezent na Święta dostaliśmy od Pani Minister.

 2. Proponuję zmienić tytuł informacji bo chyba robi wodę z mózgu – wersja ustawy o fp z 3.04., która wisi na stronie MF od art 214 jest godna polecenia do lektury…..


  simon.

  • Tylko, że Gazetę Prawną już np. u mnie w pracy przeczytało wiele osób, a nie dotarło do projektu ustawy i co niektórzy już się cieszą,że nie będzie audytu wewnętrznego.

   • w takich sytuacjach warto przyjżeć się kto się cieszy i potem to wykorzystać – u mnie znają ten machanizm i jak mam trudne chwile to raczej nikt nie próbuje się cieszyć z tego bo wie że może stracić moją sympatię i następnym razem dobroduszny dla niego nie będę w sprawozdaniu 🙂

     • tak

      no chyba że twoją intencją byłaby zemsta, bo moją nie jest

      dla mnie ważne jest ustalenie zagrożenia – jak ktoś się cieszy z braku kontroli lub audytu to można przypuszczać, że się boi ewentualnego jej wyniku – może to być cenny sygnał dla ciebie co do prawidłowości funkcjonowania obszaru, za który taka zadowolona osoba odpowiada – i tylko tyle – słynny obiektywizm chyba krzywdy nie ma?

     • obiektywizm nie musi być sztywno związany z poziomem sympatii i zaufania i w moim przypadku nie jest

      ale co tam, cieszmy się świętami

 3. Rany, znowu zamieszania się narobiło. Gazeta swoje, projekt swoje. Audyt wewnętrzny zostaje wg stanu na dzień dzisiejszy!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Nie wiem jaki jest sens komentowania artykułów prasowych. Gazeta Prawna niestety nie popisała się. Nie wiem czemu to miało służyć. Aż trudno uwierzyć, że autor artykułu pisząc go, nie przeczytał projektu ustawy. Chyba, że nie wszystko wiemy. W każdym razie brak profesjonalizmu bardzo razi. Albo należało napisać wszystko, albo pominąć temat w ogóle, jeżeli jest tutaj „drugie dno”. A paradoksalnie niektóre zapisy projektu w jakimś stopniu umacniają pozycję audytorów w jsfp i wcale nie trzeba specjalnie wczytywać się w projekt, żeby to dostrzec. Jeżeli projekt się zmaterializuje, to sytuacja audytorów wewnętrznych pozostanie w zasadzie bez zmian. Proponuje poczekać i zachować trochę więcej zimnej krwi.

 5. Zmieńcie tytuł, bo jest zupełnie nieadekwatny do rzeczywistości. Nie należy powielać błędu autora artykułu w Gazecie Prawnej.

  Audyt wewnętrzny nie jest w żadnym wypadku zagrożony

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze