Jeżeli autopoprawka do ustawy o finansach publicznych zostanie przyjęta w zaakceptowanej przez rząd wersji, to audytorami wewnętrznymi będą mogli być m.in. inspektorzy kontroli skarbowej, biegli rewidenci lub kontrolerzy NIK.
Rada Ministrów przyjęła autopoprawkę przygotowaną do projektu zmian w ustawie o finansach publicznych. Zakłada ona m.in. rezygnację z egzaminu na audytora wewnętrznego…
Dalsza część artykułu na stronach >>Gazety Prawnej<<
Nie wiem, czy ten artykul nie wprowadza w bład opinii publicznej. Moim zdaniem, zgodnie z autopoprawką z dnia 30-11-2006, certyfikat MF ma być uznawany tylko w przypadku audtytorów, do których stosuje się ustawe o sluzbie cywilnej. Czy myle sie?
Oczywiscie ze sie mylisz Poczytaj odpowiedzi pod artykułem o którym mówisz
Podsekretarz Stanu, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów, Pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, Generalny Inspektor Informacji Finansowej.
PAWEŁ BANAŚ od dnia 21 listopada podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej oraz Pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczpospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej ma za sobą wieloletni staż pracy w Najwyższej Izbie Kontroli, pracował także w Inspekcji Celnej i w Ministerstwie Finansów.
Urodził się w roku 1962 we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, następnie w latach 1982-1989 studiował w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991 – 1993 studiował w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w roku 1998 ukończył Podyplomowe Studia Europejskie organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht. Uzyskał również certyfikat zarządzania projektami wg metodyki Prince 2 Brytyjskiego Office od Government Commerce (2005 r.)
Karierę zawodowa rozpoczął od pracy w mediach – od maja 1989 do sierpnia 1991 był dziennikarzem działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”. W latach 1993 – 1998 pracował w NIK jako doradca ekonomiczny, kontroler i koordynator kontroli , a od roku 1998 do stycznia 2001 pełnił funkcję Generalnego Inspektora Celnego
W karierze zawodowej ma za sobą półroczny okres pracy w Ministerstwie Finansów -od marca do września 2001 organizował Departament Informacji Finansowej zajmujący się walką z praniem pieniędzy oraz uczestniczył w tworzeniu systemu audytu wewnętrznego w polskiej administracji rządowej. Pod koniec roku 2001 powrócił do NIK, gdzie do chwili obecnej pracował na stanowisku dyrektora Departamentu Gospodarki, Skarbu Państwa i Prywatyzacji
Biegle posługuje się językiem angielskim. Biernie zna język hiszpański, francuski, rosyjski, a także podstawy kilku języków azjatyckich.
Jest żonaty, ma dwóch synów.
TO WSZYSTKO WYJAśNIA DLACZEGO MAMY TAKIE „KOMPETENTNE” PODEJśCIE DO AUDYTU WEWNęTRZNEGO!!!
To wszystko dotyczy kontroli. Nie miał natomiast żadnego kontaktu z audytem wewnętrznym czy też unijnym. Uważa więc, że mając takie wiadomości jest omnibusem i nie musi tego audytu poznawać. To rzeczywiście wszystko wyjaśnia, ale jeden człowiek, nawet tak mądry nie może niszczyć tego co powstało na gruncie wielu umysłów, mimo że nie kończykli żadnych uniwersytetów katolickich.
—
Marian
Jakie rozszerzenie? Kto blokował? Według mnie zdobycie kwalifikacji audytora wewnętrznego było najbardziej demokratyczne na świecie! Żadnych korporacji, opinii środowiska, praktyki. Wystarczyło mieć kaskę na egzamin z dojazdem i odrobinę wiedzy w głowie nabytej też w demokratyczny sposób tj. jak kto chciał (samokształcenie, kursy).
—
kikcloud
dokładnie – teraz to jest zablokowanie – nie kazdy ma doswiadczenie, zeby np spelnic wymogi CIA czy CGAP, nie wspominajac o reszcie.
—
dzanaliz