niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona główna MF / NIK / UE Info z Ministerstwa Finansów Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych z 05.12.2006

Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych z 05.12.2006

Sprawozdanie dostępne >>tutaj<<


Sprawozdanie pochodzi ze strony: orka.sejm.gov.pl

PAWhttp://www.audyt.net
Portal zawierający praktyczne informacje dla audytorów wewnętrznych, a także narzędzia i wzorce dokumentów audytowych oraz informacje o szkoleniach, artykułach prasowych i książkach o tematyce audytorskiej.

14 KOMENTARZE

 1. polecam art.19, 23 i 24 nowego druku 1183
  JAKO JEDYNI PODDANI BęDą LUSTRACJI OBECNI AUDYTORZY NA WNIOSEK KIEROWNIKA JEDNOSTKI (RESZTA JEST CACY – ZWłASZCZA KONTROLERZY NIK I SKARBóWKI – HEHEHE!!!) NO I HIT ABSOLUTNY – PO ROKU 2011 NIE BęDZIEMY MOGLI BYć AUDYTORAMI !!!!

  I CO WY NA TO KOLEżANKI I KOLEDZY , A GDZIE TU POSZANOWANIE PRAWA A ZWLASZCZA KONSTYTUCJI RP??

  • a to niby dlaczego nie będziemy mogli być po 2011? Przecież w art.24 piszą tylko że rozporządzenia obecne będa ważne max. do 2011 i do tego czasu musza być wydane nowe.

  • ALE POCZYTAJ SOBIE art.19 i 24 pkt.1!!!!!

   dowiesz się m.in. że po roku 2011 out ! fora ze dwora audytorzy z certyfikatem MF !!! a jeszcze wcześniej was zlustrują jako jedynych , bo reszta zwłaszcza ci nowi skarbowi są cacy!!!

   • co do lustracji – ok. Ale o co ci chodzi z tym art 24? To że po roku 2011 padną stare zarządzenia nie oznacza zmiany samej ustawy. Chyba że jest tam drugie dno… jeśli tak napisz wprost o co chodzi

    • uważasz , że wybiórcza lustracja tylko audytorów z certyfikatami MF bo o tym mówi art.19 ! a reszty audytorów to już nie – jest ok.??? zapis art.24 pkt.1 wyraźnie daje dozrozumienia , że po roku 2011 znikniemy na zawsze ze sceny audytu w jsfp! INACZEJ NIE MOżNA TEGO CZYTAć – CHYBA żE KTOś JEST NAIWNY I WIERZY żE W KOLEJNYCH WERSJACH USTAWY O FIN. PUBL. ZNOWU POJAWIą SIę STAżY AUDYTORZY Z CERTYFIKATAMI MF!!!

     • wybacz, ale jeżeli mówi się, że lustracji będą podlegać audytorzy w rozumieniu ustawy o f publicznych z 30 czerwca 2005 roku, to dotyczyć będzie wszystkich audytorów wewnętrznych, także tych „nowych” bo są to audytorzy z ustawy o finansach publicznych z dnia 30 czerwca 2005 roku – po nowelizacji! to jest ta sama ustawa – wprowadzono do niej zmiany. A jeśli chodzi o art 24 ustawy o zmianie ustawy – to ja tez nie rozumiem. Poprostu nasze rozporządzenia (przepisy wykonawcze) jeżeli będą musiały się dostosować do zmian w ustawie o f publicznych to rząd ma czas do końca 2011 roku


      Małgosia

  • kris według mnie tu chodzi o ważność rozporządzeń a nie zapisów ustawy zmieniającej – zresztą do tego czasu będzie już 7 nowych ustaw o finansach :-), a ja jeśli będę jeszcze chciał być audytorem to dawono już będe miał przynajmniej jeden certyfikat międzynarodowy.

 2. spokojnie,

  wierzę w granice braku logiki – i w działalność biura legislacyjnego sejmu

  nawet  jeśli obecne brzmienie jest absurdalne – wyłapią to i zmienią, albo przepis nie będzie mógł byc zastosowany 

  przecież nie można wymagac zaswiadczeń czy innych poswiadczeń od ludzi, którzy w 89 roku mieli 11 lat na przykład (albo 15 jak ja)

  generalnie jest mi obojętne, czy mam to zaświadczenie, czy nie – bo nie mogłam być tajnym ani jawnym wspólpracownikiem, gdyż byłam dzieckiem! ale rozumiem, ze mój optymizm może budzić irytację:)

   

   

   

 3. A podoba się wam pomysł ze zlecaniem audytu? Bo ja nie bardzo to sobie wyobrażam. To po co robić plan roczny, skoro w każdej chwili Minister Finansów (bo to chyba o niego chodzi) może zlecić przeprowadzenie audytu?


  anika

Comments are closed.

Najpopularniejsze

Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

Kancelaria Audytorska EXPERIO poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. marketingu (usługi audytorskie) w Kancelarii Audytorskiej

NIK o dotowaniu zadań zleconych samorządom

Ocena systemu dotowania zadań zleconych samorządom jest zróżnicowana i zależy od charakteru udzielonych dotacji. W całym systemie dotacyjnym najwięcej udzielano dotacji o charakterze transferowym - i ich przekazywanie...

III Kongres GRC 2017

III Kongres GRC 2017 Governance Risk Compliance Audyt wewnętrzny, Cyberbezpieczeństwo,  18-19 października, Warszawa   Najważniejsze wydarzenie w zakresie Governance Risk Compliance w Polsce, najlepsze doświadczenie, wybitni eksperci. PBSG, SDPK i...

Fraud Specialist –EMEA

Citi Service Center Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: Fraud Specialist –EMEA Location: Warszawa 17022067 The role reports to Head of International Wholesale Cards Fraud Risk Management and is...

Najnowsze komentarze